Hesaplı bir alışverişin püf noktaları neler?

Toplum
Mutfak giderleri bütçemizde önemli yer tutuyor. Basit önlemlerle bu harcamaları kısmak mümkün. Alışveriş listesi yapmak, tok karna alışverişe çıkmak hesaplı alışverişin püf noktalarından sadece birkaç...
EMOJİLE

Mutfak giderleri bütçemizde önemli yer tutuyor. Basit önlemlerle bu harcamaları kısmak mümkün. Alışveriş listesi yapmak, tok karna alışverişe çıkmak hesaplı alışverişin püf noktalarından sadece birkaçı. İşte uzmanından öneriler.

ÖNCEDEN LİSTE YAPIN, ALIŞVERİŞE TOK ÇIKIN 

TRThaber’de yer alan habere göre harcamaların önemli bir bölümünün mutfak alışverişine gittiğine dikkat çeken Dr. Ezgi Eylem Fadıloğlu “alışverişlerimizi yaparken haftalık bir yemek listesi oluşturalım ve bu yemek listesine bağlı kalarak alışveriş yaparsak ekstra harcamalardan da kurtulmuş oluruz. Alışverişe çıkmadan önce karnımız da tok olursa gereksiz harcamalar da yapmamış oluruz” dedi.

KREDİ KARTLARINI BİLİNİÇLİ KULLANIN 

Tasarrufun ön şartlarından biri de bilinçli kredi kartı kullanımı. Bu konuyla ilgili Yrd. Doç. Dr. Serpil Kahraman Akdoğu, “Ortalama kişi başına dört kredi kartı düşüyor. Kredi kartı sayısını en aza indirmek hatta mümkünse tek kredi kartı kullanmak otomatik olarak harcamalarımızı da düşürecektir.” uyarısını yapıyor.