Toplum

Hakkari’de ‘Nevruz’ yasağı

Hakkari‘de açık hava toplantısı, gösteri yürüyüşleri ve düzenlenecek nevruzetkinlikleri, yürütülen terörle mücadele operasyonları nedeniyle ikinci bir emre kadar yasaklandı. Valilikten yapılan açıklamada, bugün itibaren uygulanan yasağın il merkezi ve tüm ilçelerini kapsadığı belirtildi. Açıklamada,..

Hakkari’de ‘Nevruz’ yasağı

Hakkari‘de açık hava toplantısı, gösteri yürüyüşleri ve düzenlenecek nevruzetkinlikleri, yürütülen terörle mücadele operasyonları nedeniyle ikinci bir emre kadar yasaklandı.

Valilikten yapılan açıklamada, bugün itibaren uygulanan yasağın il merkezi ve tüm ilçelerini kapsadığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

”İlimiz genelinde yürütülen terörle mücadele operasyonları sebebiyle, Hakkari il merkezi ve tüm ilçelerimizde 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yapılacak olan açık hava toplantısı ve gösteri yürüyüşleri ile düzenlenecek nevruz etkinlikleri, meydana gelebilecek muhtemel bir huzursuzluğun ve kışkırtmanın engellenebilmesi, milli güvenlik, kamu düzeni, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla uygun şartlar oluştuğunda tekrar değerlendirilmek ve en kısa sürede tekrar serbest bırakılmak üzere 15 Mart 2016 tarihinden itibaren ikinci bir emre kadar yasaklanmıştır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL