Erdoğan, Gül ve Davutoğlu aynı safta

Toplum
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un eniştesi, İlim Yayma Vakfının eski başkanlarından Asım Taşer, 93 yaşında vefat etti. Merhum Asım Taşer’in cenazesinin, Fatih Camisi’nde öğle va...
EMOJİLE

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un eniştesi, İlim Yayma Vakfının eski başkanlarından Asım Taşer, 93 yaşında vefat etti.

Merhum Asım Taşer’in cenazesinin, Fatih Camisi’nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Fatih Camisi’nde öğle vakti kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldı.

Erdoğan,

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un eniştesi Asım Taşer, Fatih Cami’nde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu yan yana saf tuttu .

Asım Taşer, İslami camianın pek çok kurumunda aktif görev almış. 1923 doğumlu olan Taşer, İlim Yayma Cemiyeti, Aydınlar Ocağı, Albaraka Türk gibi pek çok kurumun kuruluşunda yer almış ve uzun yıllar her birisi ile bilfiil ilgilenmiş.

Taşer soyadı bir memur tarafından verilmiş. Ailesinin ismi esasında Mollavelioğlu fakat nüfus memuru, “hem molla hem veli olmaz, sizin soyadınız Taşer” demiş ve Taşer soyismi kalmış.

Erdoğan,

İYV eski başkanlarından Asım Taşer 1923 yılında doğdu.-Yenişafak