Bebeğinizin 1. Doğum Günü Partisi İçin 10 Parti Fikri Tilki Shop’da

Toplum
     Birinci doğum günü partisi, ebeveynler için çok özel bir gündür. Bebeğinizin hayatında bir dönüm noktası ve gelecek pek çok heyecanlı doğum gününün ilki. Çocukların ilk doğum ...
EMOJİLE

 

   Birinci doğum günü partisi, ebeveynler için çok özel bir gündür. Bebeğinizin hayatında bir dönüm noktası ve gelecek pek çok heyecanlı doğum gününün ilki. Çocukların ilk doğum günlerini hatırlamamaları ya da herkesin, özellikle ebeveynlerin ve ailenin keyfini çıkarmamaları çok iyi biliniyor. Bu nedenle, bebeğiniz de dahil olmak üzere herkes için eğlenceli bir gün hazırlamaya ne dersiniSeçebileceğiniz çok sayıda 1 yaş doğum günü partisi fikri var. Rahat aile partilerinden, temalı partilere kadar birbirinden eğlenceli partilerden birini seçebilirsiniz. Ayrıca partiyi evde ya da dışarıda bir mekanda da düzenleyebilirsiniz. Açık hava partileri de son zamanların moda mekanlarından, eğer yazın doğum günü olan bir bebeğiniz varsa harika haber.
1-Tema Seçimi

İlk olarak parti malzemesi seçerek işe başlayabilirsiniz. Bu seçim için Tilki Shop iyi bir seçim olacaktır.Bu geri kalan planlama işinin büyük bir kısmını oluşturuyor. Çizgi film karakterlerini konu eden bir parti ya da sizin için özel anlam taşıdığını düşündüğünüz bir parti planlayabilirsiniz.

2-Davetiyeler

Sevdiklerinizi herhangi bir yere davet etmek sosyal medya yardımıyla çok kolay. Eğer yazılı davetiye için vaktiniz yoksa Facebook, E-mail ya da online davetiye sitelerini kullanarak misafirlerinizi 1 yaş doğum günü partisine davet edebilirsiniz.

3-Doğum Günü Çocuğunun Kıyafeti

Çoğu listede gözden kaçırılan çok önemli bir detay. 1 yaş doğum günü partisinin yapılma sebebi bebeğinizin ne giyeceğine parti temanıza göre karar vermelisiniz. Rahat hareket edebileceği ve leke kaldırabilen kıyafetler seçmeniz yerinde olur.

4-Doğum Günü Malzemeleri

Temalı parti için offline ya da online olarak doğum günü malzemeleri alabileceğiniz çok fazla yer var. Vaktiniz varsa mağaza mağaza dolaşarak seçebilir ya da Tilkishop.com gibi online bir parti malzemeleri sitesinden sipariş verebilirsiniz.

5-Dekorasyon

Doğum günü malzemeleri satın aldıysanız ya da evde kendiniz yapmaya karar verdiyseniz harika. Parti organizasyonu bölümünde en çok zevk alacağını bölümlerden biri budur, mekanın dekorasyonunu planlamak.  İsterseniz tek başınıza, isterseniz yakın arkadaşlarınızı partiden birkaç saat önce çağırarak birlikte parti dekorasyonunuzu hazırlayabilirsiniz. En az doğum günü kadar eğlenceli olacağını garanti ederiz.

6-Doğum Günü Pastası

Doğum günü çocuğundan sonraki en önemli şey, zevkli ve lezzetli bir doğum günü pastası. İster sade bir parsta seçerek pasta üstü süsleriyle kendi zevkinize göre süsleyebilirsiniz, isterseniz pastanenize gösterişli bir doğum günü pastası sipariş verebilirsiniz.

7-Yemekler ve Atıştırmalıklar

Parti uzunluğuna göre misafirlerinize yemek, atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz. Eğer vaktiniz yoksa catering firmalarından da yardım alabilirsiniz. Çabuk hazırlanan ve fazla yapış yapış olmayan yiyecekler seçerseniz sonrasında temizlik için deçok uğraşmanız gerekmez.

8-Parti Oyunları

1 yaş doğum günü partisinin ana konukları arasında misafirlerinizin çocuklarının da olabileceğini göz önünde bulundurduğunuzda onları oyalayacak oyunlar üretmenizi öneririz. Klasik oyunlar olduğu gibi biraz araştırmayla birbirinden eğlenceli ve organize etmesi basit parti oyunları bulabilirsiniz.

9-Kamera

Bu günü unutmak istemeyeceksiniz. Bu nedenle bir kameranız varsa tripıd yardımıyla bir köşede tüm partiyi görecek şekilde sabitlemeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca özel bir fotoğrafçı tutabilir ya da bir yakınınızdan bu özel günü fotoğraflamasını rica edebilirsiniz.

10-Minik Hediyeler

Evet, doğum günlerinde misafirler hediye getirirler ama son yıllarda ev sahiplerinin de konuklara ufak hediyeler veya hediye çantaları hazırladığını görmüşsünüzdür. Ekonomik olara sizi zorlamayacak ve o günü hatırlatacak minik hediyeler ile misafirlerinizi uğurlayabilirsiniz.