23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Toplum
Hem konsepti hem de içeriğiyle İstanbul’a “Oyuncak müzelerinin başkenti” unvanını kazandıran İstanbul Oyuncak Müzesi, Google tarafından Street View teknolojisi ile dijital ortam...
EMOJİLE

Hem konsepti hem de içeriğiyle İstanbul’a “Oyuncak müzelerinin başkenti” unvanını kazandıran İstanbul Oyuncak Müzesi, Google tarafından Street View teknolojisi ile dijital ortama taşınarak 23 Nisan’da tüm dünya çocuklarının ziyaretine açıldı.

Google’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, el yapımı ahşap oyuncaklardan, yaratıcılığı zenginleştiren uzay oyuncaklarına, Tedy Bear’den kurşun askerlere, dünyanın dört bir yanından oyuncakların toplandığı “İstanbul Oyuncak Müzesi” Google ile kapılarını 23 Nisan’da tüm dünya çocuklarına açtı.

Ailedeki her yaştan üyeyi birlikte kucaklayarak üç neslin bir arada hoşça vakit geçirmesini sağlayan müzede, ünlü yazar Sunay Akın tarafından tüm dünyadan özel olarak toplanan 5 binden fazla oyuncak, Street View projesi kapsamında 360 derecelik panoramik açı ile gezilebilecek.

Yerli Türk oyuncakları, bebek evleri, Charlie Chaplin, Teddy Bear, Lehmann ve uzay oyuncakları gibi en özel koleksiyonlar müzede ziyaretçilerini bekliyor.