Yaz Makyajı Böyle Yapılır!

Moda
Fondöten Yaz makyajında fondöten kullanmak hem gerekli hem de uygulaması zor bir aşamadır. Cilt renginiz bronzlaştığı için ekstra güzel görünürken sivilce izleri ve gözaltı morluklu olduğu gibi yerind...
EMOJİLE

Fondöten

Yaz makyajında fondöten kullanmak hem gerekli hem de uygulaması zor bir aşamadır. Cilt renginiz bronzlaştığı için ekstra güzel görünürken sivilce izleri ve gözaltı morluklu olduğu gibi yerinde durabilir. Bronz tende daha çok dikkat çeken bu olumsuz noktaları gizlemek için ince bir kat fondöten uygulayın. Teninizle aynı tonda ya da bir ton koyu tercih edin. Fondöteni nemlendiriciyle incelterek kullanmak cildinizin nefes almasına olanak verecektir.

Göz Farı
Mevsimin zindeliğini ve tazeliğini yansıtmak için açık renkli, simli, parıltılı göz farlarını kullanmakta tamamen özgürsünüz. Gün boyunca göz makyajının kalıcı olmasını sağlamak için göz farı sürmeden önce göz kapaklarınıza bir miktar pudra uygulamak yeterlidir. Toz farlar yerine krem farlar daha uzun süre dayanacaktır.

Rimel
Gözlerinizi ve bakışlarınızı ön plana çıkaran en etkili kozmetik ürünlerden biri rimeldir. Kozmetik dünyası kadınların tüm ihtiyaçlarını düşünüyor. Artık rimeller hemen akıp gözaltında siyah izler bırakmıyor. Suya dayanıklı bir rimelle sıcak havalarda hatta yüzerken bile rimelinizi koruyabilirsiniz.

 Ruj
Makyajın tamamlayıcısı hatta bazen tek başına bile tamamen makyajlı gibi gösteren rujlar yaz döneminde hafif tonlarda tercih edilmelidir. Özel davetler dışında gün içinde kırmızı ruj kullanmanız pek uygun karşılanmaz. Işıltılı ve dolgun görünüm için ışıltılı dudak parlatıcıları kullanabilirsiniz. Güneşin zararlı etkilerine karşı dudaklarınızı nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Bronzlaştırıcı Allık
En işlevli kozmetik ürünlerden biri olan bronzlaştırıcı allık yüzünüzdeki canlılığı korurken çeşitli hilelerle değişik oyunlar oynamanızı sağlar. Elmacık kemiklerinin yanlarına sürüldüğünde yüzünüzü ince, burnun üzerine tek şerit halinde sürüldüğünde daha küçük görünmesini sağlar. Omuzlarınızda etkili bir ışıltı için bir miktar bronzlaştırıcı allık uygulayabilirsiniz. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme