Sonunda Kendi Markasını Yarattı

Moda
Georgetown Üniversitesi’nin yaptığı araştırma sonucuna göre dünyada ‘En Etkili 500 Müslüman’ sıralamasında yer alan moda tasarımcısı Rabia Yalçın, sanatının 12. yılında tasarımlarını...
EMOJİLE

Georgetown Üniversitesi’nin yaptığı araştırma sonucuna göre dünyada ‘En Etkili 500 Müslüman’ sıralamasında yer alan moda tasarımcısı Rabia Yalçın, sanatının 12. yılında tasarımlarını halka sunuyor.

rabia yalçınDaha çok kişiye özel tasarımlarıyla Türkiye ve dünyada pek çok kişiyi giydiren Rabia Yalçın, hazır giyime de girdi. Tasarımlarına olan ilginin kendisini hazır giyime yönlendirdiğini belirten Yalçın, Erenköy Bağdat Caddesi’nde R4 markasıyla bir mağaza açtı. Ünlü modacı, kişiye özel tasarım kalitesinde ve ayrıcalığında hazır giyim sunduklarını vurguluyor. Ekonomik krize rağmen büyüme kararı almasındaki en büyük etkenin tasarımlarına duyulan ihtiyaç ve kendisine yönlendirilen taleplere karşı verdiği söz olduğunu söylüyor.

Rabia Yalçın, 2008 yılında New York Moda Haftası kapsamında gerçekleştirilen defilede plastik şişelerin geri dönüşümünden elde edilen kumaşlarla hazırladığı kişiye özel koleksiyonuyla ‘en yenilikçi tasarımcı’ ödülünü almaya hak kazanmıştı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme