Modayla Yatıp Modayla Kalkacağız

Moda
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan İstanbul Moda Haftası (Istanbul Fashion Week-IFW) ile modanın kalbi, Avrupa’nın kültür başkenti İstanbul’da atacak. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başk...
EMOJİLE

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan İstanbul Moda Haftası (Istanbul Fashion Week-IFW) ile modanın kalbi, Avrupa’nın kültür başkenti İstanbul’da atacak.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri içerisinde de yer alan İstanbul Moda Haftası’yla ilgili İstanbul Moda Akademisi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türk moda endüstrisinin yıldızını parlatacak bir dönüşümün, bu yıl üçüncüsünün gerçekleşeceğini belirterek, İstanbul’u Londra, Milano, Paris ve New York gibi moda başkentleri arasına sokmak hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.

Dünya çapındaki Türk tasarımcılarla gurur duyduklarını ve kalite denilince akla gelen ilk ülkelerden birinin Türkiye olduğunu kaydeden Tanrıverdi, rakiplerinin artık Çin ve Hindistan değil moda yaratan ülkeler olduğunu vurguladı.
Haberin devamı ↓reklam

IFW’nin Türkiye’nin yıldızını parlatacağını ve Türk moda endüstrisini bir başka segmente sokacağını ifade eden Tanrıverdi, ”İstanbul’u 2023 yılına kadar dünya moda başkentleri arasına sokacak hamleleri birlikte yapacağız, Dünyada moda haftalarının startını İstanbul’dan veriyoruz” diye konuştu.

Tanrıverdi, İstanbul Moda Haftası’nın sadece moda endüstrisine değil, aynı zamanda turizm ve ulaşım sektörüne de büyük avantajlar sağlayacağını kaydetti.

Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) Başkanı Bahar Korçan da IFW’nin, bu yıl 19’uncusu düzenlenecek olan ”Koza Genç Moda Tasarımcılar Yarışması”nın 24 ağustosta, Çırağan Sarayı’nda gerçekleşecek finali ile açılacağını kaydetti.

4 GÜNDE 24 DEFİLE

Korçan, IFW dahilinde 13 tasarımcının bireysel defilesinin yanı sıra ikisi karma defile olmak üzere hafta boyunca toplamda 24 defilenin yer alacağını bildirdi.

Bireysel defile düzenleyecek tasarımcılar arasında, Bora Aksu, Arzu Kaprol, Özlem Süer, Hatice Gökçe, Mehtap Elaidi, Deniz Mercan, Atıl Kutoğlu ve Günseli Tekay gibi moda dünyasının yakından tanıdığı isimlerin bulunduğunu belirten Korçan, IFW organizasyonu içerisinde Hüseyin Çağlayan‘ın 15 Temmuz-24 Ekim ve Dice Kayek’in 25 Ağustos-19 Eylül tarihleri arasında, İstanbul 2010 Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle İstanbul Modern’de birer sergi açacağını kaydetti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme