Kirpik Lifting Hakkında Merak Edilenler

Moda
Teknolojinin gelişmesi güzellik sektörünü de olumlu anlamda etkiledi. İnsanlar dış görünüşlerini daha iyi hale getirmek adına farklı seçeneklerden yararlanıyorlar. Takdir edersiniz ki, iyi bir dış gör...
EMOJİLE

Teknolojinin gelişmesi güzellik sektörünü de olumlu anlamda etkiledi. İnsanlar dış görünüşlerini daha iyi hale getirmek adına farklı seçeneklerden yararlanıyorlar.

Takdir edersiniz ki, iyi bir dış görünüşe sahip olmak; insanlara birçok kapıyı açar. Bilhassa kadınların dış görünüşlerine erkeklere kıyasla daha çok önem verdiklerini söyleyebiliriz. Birçok insan; kirpiklerinden şikayetçidir. Kirpik lifting sayesinde harika bir kirpik görünümüne sahip olmak mümkün hale gelir. Yazımızı okuyarak kirpik lifting hakkında detaylı bilgi alma şansına erişirsiniz. O halde başlayalım!

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting; hacimsiz ve seyrek kirpiklere uygulanır. Bu tür kirpikleri kökten uca güçlendirerek daha uzun ve dolgun kirpik görünümünü mümkün kılan bir işlemdir. Kirpik lifting sayesinde doğal kirpikler beslenir ve kıvrılır. İşlem sırasında herhangi bir yabancı maddenin kullanılması söz konusu değildir.

Kirpik lifting; bilhassa sosyal medyada oldukça yaygındır. Birçok insan; kirpik lifting nasıl uygulanır sorusuna cevap arar. Ayrıca, bu uygulamanın kalıcı olup olmadığı merak edilir. Kirpik lifting; kirpiklerin belirli bir süre boyunca daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayan bir uygulama olarak dikkat çeker. Yalnızca doğal kirpiklerin köklerine uygulanması önemli bir detaydır. Bir diğer adı keratin bakımıdır. Bu uygulamanın içeriğinde herhangi bir zararlı maddenin olmadığını söylemek gerekir. Sağlığı tehdit eden bir yönü bulunmaz. Ancak, yine de uygulamadan evvel malzemelerin göz sağlığına uygun olup olmadığı incelenmelidir.

İnsanların aklında hangi durumlarda kirpik lifting yaptırılmalı sorusu bulunuyor. Bilhassa seyrek ve hacimsiz gözüken kirpiklerinden şikayet edenlere hitap eder. Ayrıca, makyaj yapmayı sevmeyen kadınlar için de doğru bir uygulamadır. Çünkü, insanların makyaj yapmadan da dolgun ve hacimli kirpiklere kavuşmasını sağlar.

Kirpik lifting; isteyen herkesin faydalanabileceği bir işlemdir. Doğal kirpiklerinin çok daha uzun, kıvrık, hacimli ve sağlıklı gözükmesini isteyen herkese hitap eder. Bunun yanı sıra, daha önce de belirttiğimiz gibi seyrek kirpiklerinden rahatsız olan kişiler; hacimli ve gür kirpiklere sahip olmak adına bu uygulamaya başvurabilirler. Kirpiklerine hacim kazandırmak isteyen kadınlar; doğal olarak makyaja başvururlar. Ancak, birçok kadın; makyaj ürünlerinin ağırlığını taşımak istemez. Bu noktada, makyajdan kaçınmak isteyen kadınlar da kirpik lifting uygulamasına başvurabilirler. Bu sayede, makyaj yapmadan da dolgun ve hacimli kirpiklere sahip olmak mümkün hale gelir.

Düz kirpikli kadınlar; kirpik lifting ile çok daha etkileyici kirpik görüntüsüne erişebilirler. Bilhassa türlü işlemlere rağmen kıvrılmayan kirpiklerin inadını kıran bir işlem olarak dikkat çeken kirpik lifting; yaz aylarında makyaj derdi olmadan gezip tozmak isteyenler için de harika bir seçenektir. Hatta, kadınların denize veya havuza girmelerine rağmen kirpiklerinin doğal görüntüsünün bozulmamasını sağlayan bir işlemdir.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting nasıl uygulanır diye düşünenlere bu işlem için kaliteli bir güzellik merkezi ile anlaşmaları gerektiğini söylemeliyiz. Çünkü, bu uygulamada kullanılan malzemelerin kalitesi önemlidir. Ayrıca, uygulamayı gerçekleştiren kişinin deneyimli olması da şarttır. İşlemden evvel kirpiklerin tamamen temizlenmesi gerekir. Bir sonraki aşamada, kirpik diplerine silikon bir ped yerleştirilmelidir. Ardından, kirpikler taranarak pede yapıştırılmalıdır. Bu noktadan sonra her bir kirpik için ayrı ayrı bakım yapılmalıdır. Bir başka deyişle, her bir kirpik teline keratin, pigment ve vitaminlerden ibaret olan özel solüsyonlar uygulanmalıdır. Bu noktada, her bir kirpiğe eşit miktarda solüsyon sürülmesi gereklidir. Solüsyonlar; kirpikler için hayati önem taşır. Çünkü, içeriğinde kirpiklerin ihtiyaç duyduğu özel besin maddeleri vardır. Bu sayede, kirpiğin rimel görüntüsüne kavuşması sağlanır.

Kirpik lifting; son derece etkili bir işlemdir. Kadınların arzuladığı kıvrık ve kalkık kirpik görüntüsüne ulaşmaları adına hayati önem taşır. Ancak, kişinin işlemden evvel göz formuna uygun ideal kirpik şeklini öğrenmesi gerekir.

Kirpik Lifting İşleminin Süresi Nedir?

Kirpik lifting uygulamasının ne kadar sürdüğü merak edilen detayların başında geliyor. Bu noktada, uygulama süresinin kirpiklerin tipine göre değiştiğini söylemek gerekir. Bilhassa kısa ve düz kirpiklere sahip olan kişilere uygulanan kirpik lifting işlemi daha uzun sürer. Yine de bu uygulamanın ortalama 45-60 dakika sürdüğü ifade edilebilir.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcıdır?

Kirpik lifting sayesinde kirpikler çok daha bakımlı, uzun ve kıvrık bir görünüme sahip olur. İnsanlar; kirpik lifting uygulamasının kalıcı olup olmadığını merak ederler. Bu noktada, kalıcılığın kişinin kirpik yapısına göre değiştiği söylenebilir. Yine de ortalama 2.5-3 ay kullanılabilecek bir uygulamadır.

Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kirpik lifting uygulamasının ardından kişinin dikkat etmesi gereken birtakım hususlar vardır. Her şeyden önce, kirpikler; ilk 24 saat içerisinde kesinlikle suyla temas etmemelidir. Bu noktada, maskara; uygulamadan en az 24 saat sonra kullanılabilir. Buna ek olarak, kişinin yağlı ve alkollü makyaj temizleyicilerden uzak durması tavsiye edilir. Çünkü, bu tür ürünler; kirpik lifting uygulamasının kalıcılığını zedeler.

Kirpik lifting uygulaması herkes için uygun olmayabilir. Bilhassa arpacık, tahriş, kızarıklık, alerji, kaşıntı ve çapaklanma gibi göz rahatsızlıkları yaşayanların kirpik lifting uygulamasına başvurmaması gerekir. Buna ek olarak, zayıf kirpikleri olan kişilerin bu uygulamadan faydalanmasının önünde herhangi bir engel yoktur. Hatta, zayıf kirpikler; bu uygulama sayesinde çok daha sağlıklı bir görünüm kazanır.

Kirpik lifting uygulaması; daha önce de ifade ettiğimiz gibi 6-8 hafta kalıcılığa sahiptir. İkinci uygulama için bir süre beklemek gerekir.