İpek Kirpik İle Bakışlarınıza Derinlik Katın | Este Lorien Güzellik Merkezi – Eskişehir

Moda
Este Lorien Eskişehir Güzellik Merkezi hizmetlerinden ipek kirpik uygulaması hakkında sizler için hazırladığımız pek çok bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.   Eskişehir İpek Kirpik Uygulamaları Bil...
EMOJİLE

Este Lorien Eskişehir Güzellik Merkezi hizmetlerinden ipek kirpik uygulaması hakkında sizler için hazırladığımız pek çok bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

 

Eskişehir İpek Kirpik Uygulamaları

Bilindiği üzere gerek makyaj sektöründe gerekse evde veya profesyonel güzellik uygulamalarında, kirpikler odaklanılması gereken yüzün önemli parçalarından biridir. Zira güzel ve sade bir makyajı tamamlayan, bakışları güçlendiren ve derinleştiren, yüz ve göz güzelliğinin olmazsa olmazlarından biri hiç kuşkusuz kirpiklerdir. Yoğun bir kirpik yapısına sahip olan kişiler makyaj yaparken rimel sürmeye ihtiyaç dahi duymazken, seyrek kirpiklere sahip olan kişiler ise hem volüme / hacim arttırıcı ve dolgunluk sağlayan ürünlere yönelirken hem de kirpik arttırıcı yöntemlere ilgi gösterebilmektedirler. Bu noktada da son dönemlerde her geçen gün popülerliğine popülerlik katan ve Eskişehir güzellik merkezleri hizmetleri kapsamında sıklıkla tercih edilen ipek kirpik uygulaması devreye giriyor. “Peki, ipek kirpik nedir?” sorusu ile sizlere bu güzel uygulamayı açıklamaya başlayalım.

İpek kirpik, ipekten üretilerek yapılan kirpiklerin kendi doğal kirpiklerinize özel yapıştırıcılar ile yapıştırılması işlemidir. Bu uygulama sayesinde kişi hiçbir zahmet veya sorun çekmeden tek seferde doğal görünümlü kirpiklere sahip olur. Düz, kıvrımsız ve seyrek olan kirpikler yoğun ve her daim makyajlı gibi görünmeye başlar. İpek yapısından geliyor olmasının en önemli noktası ise kirpiklerin doğal görünmesidir. Bu sayede dışarıdan bakıldığında ipek kirpikleri doğal kirpiklerinizden ayırt etmek oldukça zordur ve yapay bir görünüm oluşumunun önüne geçilir.

 

Este Lorien İpek Kirpik Hizmeti

İpek kirpik uygulaması kendi kirpiklerinize zarar veren bir uygulama değildir. Oldukça zahmetsiz olan bu uygulamanın süresi takılacak kirpik miktarına göre değişiklik göstermektedir. İpek kirpik taktırma işlemi ortalama olarak 1 ila 2 saat arası sürmektedir. Eskişehir ipek kirpik https://www.estelorien.com.tr/ipek-kirpik-uygulamasi/ sayfasından Este Lorien ipek kirpik uygulamalarını ve güncel fiyatları takip edebilirsiniz.

İpek kirpik taktırma işlemi mutlaka alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Az görülen bir durum olsa da kullanılacak olan yapıştırıcı bazı kişilerde alerjik reaksiyona sebebiyet verebilir. Bu durumun önüne geçilmesi adına, uygulamaya başlamadan önce kişinin cildinin ufak bir bölümünde yapıştırıcı test edilmeli, reaksiyon gözlemlenmediği noktada işleme başlanmalıdır. İşlem ardından bazı kişilerde yanma hissi oluşabilir ancak endişeye gerek yoktur. Bu his birkaç saat içinde tamamı ile ortadan kalkacaktır.

 

 

İpek Kirpiklerin Kalıcılığı

Gelelim bir diğer önemli kısma. “İpek kirpikler ne kadar kalıcıdır?”  Şöyle ki, pek çok yerde olduğu gibi Eskişehir güzellik merkezleri hizmetlerinde de ipek kirpik işlemi tek seanslık bir uygulama olarak düşünülmemelidir. Ortalama olarak 3 haftada bir yapılan güçlendirme bakımları sayesinde ipek kirpiklerinizi kullanım süresi uzayacaktır. Bu güçlendirme seanslarında kopan kirpiklerinizin yerine yenileri takılmakta olup  bu sayede kullanım süreniz önemli ölçüde uzayabilir. Bu sürenin uzunluğunda, birazdan değineceğimiz kirpik bakımları ve kullanım şekliniz etkilidir.

Eskişehir ipek kirpik işlemleri her yaşta dileyen herkese ve istenilen mevsimde yapılabilir. Kullanan kişi açısından zahmetsiz ve zararsız bir uygulamadır. Tek seansın ardından yoğun ve güçlü kirpiklere sahip olmanızı sağlar.

Bu güçlü etkiyi uzun vadeli kullanmak için ise kirpiklere bakım şekliniz oldukça önemlidir. Güçlendirme seansları dışında günlük hayatınızda da kirpiklerinize olabildiğince özen göstermeniz gerekmektedir. Yüz yıkama işleminin önemi birinci sırada yer almaktadır. Yüz yıkama işlemi sırasında sabun veya makyaj jeli kirpikler ile temas etmemelidir. Kullanacağınız makyaj temizleyici yağ bazlı olmamalıdır bu kirpiklerinizi yapıştıran maddenin etkisinin azalmasına ve bu sayede kirpiklerinizin dökülmesine sebebiyet verebilir. Temizleme işlemi sırasında mutlaka pamuk kullanılmalı gözler ovuşturulmamalıdır. Uygulama sonrasındaki 2 gün içinde sauna veya buhar banyosu yapılmamalı, rimel ve diğer göz makyaj ürünleri kullanımından kaçınılmalıdır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde ipek kirpiklerinizi hiç sorun yaşamadan uzun bir süre kullanmanız mümkün olacaktır.

Bununla birlikte takılmış olan ipek kirpiklerin çıkarılması işlemi de zahmetsiz bir uygulamadır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken tek husus işinde uzman kişiler ile çalışılmalıdır. Bu sayede dikkat edilen bir çıkarma işlemi ile doğal kirpiklere zarar vermeden kirpikler kolayca çıkarılabilmektedir.

Yukarıda ifade ettiğimiz zahmetsiz, rahat, konforlu ve kolay işlemler sayesinde bakışlarınıza her daim ışıltı katabilir, rimel dahi kullanmadan bakımlı, doğal ve yoğun görünümlü kirpiklere sahip olabilirsiniz.

 

Este Lorien Eskişehir Güzellik Merkezi Hizmetleri

Este Lorien Eskişehir Güzellik Merkezleri hizmetleri, ipek kirpik işlemlerinin yanı sıra epilasyondan yüz bakımına kadar oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Este Lorien Güzellik Merkezi bünyesinde yapılan işlemlerin tümünde hijyen unsuru birinci planda tutulmakta olup, kişiye özel ve hijyenik ürünler tercih edilmektedir.

Este Lorien Eskişehir Güzellik Merkezi tarafından sunulan kişisel bakım uygulamaları kapsamında ayrıntılı bilgi için, Eskişehir güzellik merkezleri https://www.estelorien.com.tr/  adresine tıklayarak kadınlara özel sunulmakta olan güzellik salonları hizmetlerinin tamamına ulaşabilirsiniz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi