Geçici dövme ciltte ne kadar süre kalır?

Moda
Geçici dövme, hint kınası ile deri yüzeyinin süslenmesidir. Geçici dövme işlemi ölü deri üzerine uygulanır. Boyama işlemi yapıldıktan sonra 3 saat beklenir ve ardından uygulama yapılan bölge bol su il...
EMOJİLE

Geçici dövme, hint kınası ile deri yüzeyinin süslenmesidir. Geçici dövme işlemi ölü deri üzerine uygulanır. Boyama işlemi yapıldıktan sonra 3 saat beklenir ve ardından uygulama yapılan bölge bol su ile yıkanır, böylece kısa bir süre taşıyabileceğiniz dövmeniz hazır olur.

Geçici dövme vücutta ne kadar süre kalır?

Geçici dövmenin vücutta kalma süresi kişiden kişiye farklılık gösterir. Dövmeyi ne kadar kullanabileceğinizi cilt tipiniz belirler. Bu da 1 hafta ile 15 gün arasında değişmektedir. Bunun yanında işlemin uygulandığı bölge de dövmenin kalıcığında belirleyici faktördür. Örneğin el gibi suyla sürekli temas halinde olan bölgede dövmenin kalma süresi daha kısadır.

Geçici dövme alerji yapar mı?

Eğer ilk defa geçici dövme yaptıracaksanız, kınaya alerjinizin olup olmadığının tespit edilmesi gerekir. Bu, derinin hassas bir bölgesine bir miktar kınayı sürüp beklemekle mümkündür. Bekleme sonunda kaşıntı yada tahriş söz konusu değilse, kınaya alerjiniz yok demektir ve rahatlıkla geçici dövme yaptırabilirsiniz. Bunun yanında aynı bölgeye sürekli olarak kına ile işlem yapılması da alerji riskini arttırır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme