Doğru Saç Renginiz Hangisi?

Moda
Gözlerinizi öne çıkarın Gözleriniz mavi, açık yeşil gibi soğuk renklere sahipse, saç renginizi seçerken alt tonlarında soğuk renklerin olmasına dikkat edin. Sarı, açık kahverengi ve kızıl tonları gözl...
EMOJİLE

Gözlerinizi öne çıkarın

Gözleriniz mavi, açık yeşil gibi soğuk renklere sahipse, saç renginizi seçerken alt tonlarında soğuk renklerin olmasına dikkat edin. Sarı, açık kahverengi ve kızıl tonları gözlerinizle uyum sağlayabilir. Sıcak renkler olan ela ve kahverengi gözlerinize hâkimse, koyu kestaneler, karameller ve koyu çikolata tonları tam size göre. Bu renkler, gözlerinizi ön plana çıkararak daha parlak görünmelerini sağlayacaktır.

Neden işe yarar? Gözlerinizin iris tabakasında bulunan ve gözlerinize parlaklık veren renk pigmentleri, saçlarınızla uyumlu olduğunda, gözleriniz olduğundan daha parlak ve büyük görünecektir.

Öneri: Saç diplerinizde doğal renkler yerine koyu renkleri tercih edin. Koyu renkler, cildinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Işıltılı saçlarla da gözlerin daha parlak baktığı tartışılmaz. Saçlarınızın yeterince parlamadığını düşünüyorsanız, saçlara ışıltı kazandıran ürünlerden de yararlanabilirsiniz.

Dikkati dudaklarınıza çekin

Saç uçlarınıza yaptıracağınız kırmızı ışıltılı balyajlar, yüzünüzü mükemmel biçimde çerçeveleyecektir.

Neden işe yarar?

Saçlardaki kırmızı tonlar, dudakların doğal rengini ortaya çıkarır. Dudakları daha gösterişli ve çekici gösterir. Yanlış renkler, ten renginize gölge düşüreceğinden seçim yaparken dikkatli olun. Buğday tenliyseniz kestanenin her tonunu saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Açık tenliyseniz saçlarınızın önlerine yaptıracağınız açık kırmızı balyajlarla daha havalı görünebilirsiniz. Kızıl saçlara özel şampuanları kullanarak, saçlarınızdaki kızılların daha çok parlamasını sağlayın.

Öneri:Saçlarınıza kalıcı olarak başka renkler eklemek istemiyorsanız, kızıl sprey saç boyalarını deneyebilirsiniz. Saçlarınızdaki balyajlar, dudaklarınızı belirginleştirecek ve birkaç yıkama sonrasında saçlarınız kendi rengine dönecektir.

Ten renginizi belirginleştirin

Saç renginiz, kaşlarınızdan iki ton daha açık ya da koyu olmalı, saç renginizi seçerken buna dikkat edin.

Neden işe yarar?

Doğduğunuz zamanki kaş renginiz, cildinizi en iyi biçimde tamamlar. Doğal kaş renginizden uzaklaştıkça daha kötü görünebilirsiniz.

Öneri:Sıcak cilt tonları sarı ya da altın rengi gibi, soğuk cilt tonlarıysa mavi ya da pembe gibi alt tonlar taşır. Sıcak cilt tonluysanız bakır, altın, kestane renklerini saçlarınızda denemelisiniz. Soğuk cilt tonluysanız küllü, mor ve bejlerle cildinizi vurgulayın. Fark Yaratın Yüz şeklinizin, saç renginizin ve kesiminizin uyumuna dikkat edin. Yüz şeklinize göre saçlarınızı şekillendirin.

Oval yüzler
Her kesim ve saç uzunluğu oval yüzlere yakışır. Yüz çevresindeki katlı kesimler ve röfleler yanakların daha dar görünmesini sağlar.

Kare yüzler
İnce katlar ve röfleler bu yüz şeklinde güzel durur. Biraz asimetrik kesilmiş saçlar köşeli görünen çene kemiklerini yumuşatır.

Yuvarlak yüzler

Bu yüzlerin daha uzun görünmesi için dikkati, saçların uç kısımlarına çekmek gerekir. Kısa katlı kesimler, yüzün daha yuvarlak görünmesine neden olduğundan tercih edilmemelidir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme