Dünya Hali

Zabıta, 185.Yaşını Kutladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı, 4-8 Eylül tarihleri arasında kutlanan ‘Zabıta Haftası’ nedeniyle Heykel’deki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Yeniçeri Ocağı´nın 1826 yılında kapatılmasıyla oluşturulan Zabıta Teşkilatı, bu yıl 185. kuruluş..

Zabıta, 185.Yaşını Kutladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı, 4-8 Eylül tarihleri arasında kutlanan ‘Zabıta Haftası’ nedeniyle Heykel’deki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Yeniçeri Ocağı´nın 1826 yılında kapatılmasıyla oluşturulan Zabıta Teşkilatı, bu yıl 185. kuruluş yılını kutluyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da ‘Zabıta Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde,AtatürkAnıtı’na çelenk sunarak teşkilatın 185. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yöneticileri ve memurlarının hazır bulunduğu törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Esat Yalman, halkın sağlığı ve huzuru için 7 gün 24 saat aralıksız hizmet verdiklerini söyledi.

Görev ve yetki alanlarına giren konularda, en iyi hizmeti sunabilmenin gayretinde olduklarını belirten Yalman, "Halkımızdan ve esnafımızdan en büyük dileğimiz, çalışmalarımızda bize yardımcı olmalarıdır.

Daha yaşanabilir Bursa hedefinde hepimize önemli görevler düşüyor. Zabıta Teşkilatı olarak, geçmişten bugüne, halkın sağlığı ve huzuru için çalışma gösterdik. Bundan sonra da aynı sorumlulukla çalışmalarımıza devam edeceğiz." diye konuştu.

Son Sayfa

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL