Yurtta kar yağışları başladı

Dünya Hali
İstanbul’un yüksek kesimlerine yılın ilk karı yağdı. Sultangazi Malkoçoğlu Mahallesi’nde gece saatlerinde başlayan yağmur yerini kar yağışına bıraktı. Bir müddet devam eden kar yağışı, zam...
EMOJİLE

İstanbul’un yüksek kesimlerine yılın ilk karı yağdı. Sultangazi Malkoçoğlu Mahallesi’nde gece saatlerinde başlayan yağmur yerini kar yağışına bıraktı. Bir müddet devam eden kar yağışı, zaman zaman etkili oldu. Yağan kar elektrik kablolarının üzerinde tuttu.

Ilgaz Dağı‘nda, kar kalınlığının da yer yer 3 santimetreye ulaştığı öğrenildi.

Ilgaz Dağı’nda yoğun kar yağışı devam ediyor.

Kastamonu ile Çankırı illerini birbirinden ayıran 1875 rakımlı Ilgaz Dağı’nda dün başlayan kar yağışı, etkisini artırarak sürüyor.

Önceki yıllara nazaran bir ay geç başlayan kar yağışı ve bölgede oluşan yoğun sisin, özellikle Ilgaz Dağı’na çıkan sürücüleri olumsuz etkiliyor.

Hava sıcaklığının da hissedilir derecede düştüğü Ilgaz Dağı’nda, kar kalınlığının da yer yer 3 santimetreye ulaştığı öğrenildi.

Antalya‘daki Tahtalı Dağı’na kar yağdı

Antalya’daki Tahtalı Dağı‘na da mevsimin ilk karı yağdı.

Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, yaptığı açıklamada, Olympos Teleferik’in 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı zirvesine mevsimin ilk karının düştüğünü belirtti.

Öğle saatlerinde başlayan kar yağışının zirveyi beyaza bürüdüğünü kaydeden Gümrükçü, teleferik ile zirveye çıkanların kar sürpriziyle karşılaştıklarını ve kar topu oynayarak karın keyfini çıkardıklarını ifade etti.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme