Dünya Hali

Yüksek Sıcaklığa Dikkat!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyıları ve Ordu, öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Bolu, Kütahya, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar ve Bilecik, gece saatlerinde Tokat..

Yüksek Sıcaklığa Dikkat!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyıları ve Ordu, öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Bolu, Kütahya, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar ve Bilecik, gece saatlerinde Tokat ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacak. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz Kıyıları ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz’in batısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (su baskını, yıldırım vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz’in batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bilecik çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

EGE: Az bulutlu, bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar ve Denizli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kıyı Ege’de kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu, Doğu Akdeniz ile zamanla Göller Yöresi parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz ve Ordu, gece saatlerinde Tokat çevreleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu, gece saatlerinde Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL