Yüksek Sıcaklığa Dikkat

Dünya Hali
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz geneli az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğu bölgelerimiz parçalı çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Erzincan, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Kars...
EMOJİLE

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz geneli az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğu bölgelerimiz parçalı çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Erzincan, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Kars, Ardahan, Van, Bitlis, Sinop, Kastamonu, Karabük, Çankırı ve Ankara’nın kuzey çevre ilçeleri (Kazan, Kızılcahamam, Çamlıdere) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ’DENUYARILAR

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklıkları; Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, Trakya kesimi parçalı ve zamanla çok bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çankırı ve Ankara’nın kuzey çevre ilçeleri (Kazan, Kızılcahamam, Çamlıdere) kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Karabük, Kastamonu ve Sinop çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzincan, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Kars, Ardahan, Van ve Bitlis çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi (Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt) parçalı bulutlu geçecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme