Dünya Hali

Yolun Ortasında Tehlikeli Serinlik

Şanlıurfa’da 45 derece sıcaklıkta oruç tutan vatandaşlar tehlikeli yolda serinlemeye çalışıyor. Irak ve Suriye’ye bağlayan tarihi İpek yolu ortasındaki refüjde yatanlar “Araçların oluşturduğu rüzgarla serinlemeye çalışıyoruz.” diyerek tehlikenin boyutunu gözler..

Yolun Ortasında Tehlikeli Serinlik

Şanlıurfa’da 45 derece sıcaklıkta oruç tutan vatandaşlar tehlikeli yolda serinlemeye çalışıyor. Irak ve Suriye’ye bağlayan tarihi İpek yolu ortasındaki refüjde yatanlar “Araçların oluşturduğu rüzgarla serinlemeye çalışıyoruz.” diyerek tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.
 
Sık sık kazaların yaşandığı  İpekyol caddesinde orta refüjdeki ağaç gölgeliğinde yatanlar kaza riskine aldırış etmeden serinlemeye çalışıyor.
 
Kamyon ve otobüslerin geçtiği yolun ortasında serinlemeye çalışanlar "Oruç ve hava sıcak. Buradan araçlar geçince güzel bir rüzgar esiyor. Evet tehlikeli ama serinlik daha cazip geliyor. Bu yıl Ramazan yaz ortasına geldi. Bu nedenle gölgelik yerde serinlemeye çalışıyoruz." diye konuştu.
 
Ölümlü kazalarında meydana geldiği İpekyol caddesinde üst geçidi kullanmayan vatandaşlar kazalara neden olunca Belediye yol boyu demir çubuklarla korkuluk döşeyerek tedbir almıştı.

haber7.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL