Dünya Hali

Yolu Tel Örgüyle Kapattı

Alanya’nın Oba Beldesi’nde oturan Hasan Okşar, 2005 yılında Oba Belediyesi’ne, 2772 parsel üzerindeki kendisine ait taşınmaza 18’inci madde uygulaması yapılmadan ve kamulaştırılmadan yol açıldığı, yeşil alan ve çocuk parkı yapıldığı..

Yolu Tel Örgüyle Kapattı

Alanya’nın Oba Beldesi’nde oturan Hasan Okşar, 2005 yılında Oba Belediyesi’ne, 2772 parsel üzerindeki kendisine ait taşınmaza 18’inci madde uygulaması yapılmadan ve kamulaştırılmadan yol açıldığı, yeşil alan ve çocuk parkı yapıldığı gerekçesiyle Alanya 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açtı.

Herhangi bir istimlak bedeli ödenmeden yapılan uygulamadaki hataların giderilmesini isteyen Okşar, 6 yıl süren hukuk savaşını kazandı. Mahkeme, davacı Hasan Okşar’ı haklı bularak yol olarak kullanılan arsanın kendisine iadesine karar verdi.

Hasan Okşar, bugün Obaçay Caddesi’ndeki kendisine ait ancak kamunun yol olarak kullandığı alana geldi. Bilirkişi eşliğinde yapılan ölçüm ve tespitlerden sonra yolun nereden kapanacağı belirlendi. İşlemlerin ardından işçiler, çevredekilerin ve turistlerin şaşkın bakışları arasında yolun 4 bin 211 metrekarelik kısmını tel örgüyle kapattı.
Yolun trafiğe tamamen kapanmasının ardından caddeyi kullanan araçlar geri dönmek zorunda kaldı. Oba Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, taşınmaz sahibinin kendi mülküyle ilgili mahkeme kararını gerekçe göstererek yolu kapattığı belirtildi.

8Sütun.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL