Dünya Hali

YHT Çalışmaları İçin Önlem Alındı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Yüksek Hızlı Tren (YHT) çalışmaları kapsamında Adapazarı ve Haydarpaşa arasındaki tren seferlerine 1 Şubat’tan itibaren 30 ay süreyle ara verilecek olması nedeniyle çeşitli önlemler aldı. Adapazarı ve..

YHT Çalışmaları İçin Önlem Alındı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Yüksek Hızlı Tren (YHT) çalışmaları kapsamında Adapazarı ve Haydarpaşa arasındaki tren seferlerine 1 Şubat’tan itibaren 30 ay süreyle ara verilecek olması nedeniyle çeşitli önlemler aldı.

Adapazarı ve İzmit arasında yolcu taşımacılığı yapan firmaların yetkilileriyle belediye binasında bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı İsmail Yolcu, 1 Şubat’tan itibaren İstanbul ve Haydarpaşa arasındaki tren seferlerine 30 ay süreyle ara verileceğini anımsattı.

Trenle ulaşım sağlayan vatandaşların mağdur olmamaları için Adapazarı ve İzmit arasında yolcu taşıyan üç firmanın yetkilileriyle bir araya geldiklerini ifade eden Yolcu, ”Adapazarı ve İzmit arası çalışan araçların fiyatlarında indirime gidildi. Şu anda Adapazarı ve İzmit arası çalışan firmalar abonman kartı sahibi olmayan yolcularını sivil 6 TL’ye, kart sahiplerini ise 5 TL’ye, öğrencileri 4 TL’ye taşıyorlar. Görüşmenin ardından abonman kart alan tüm vatandaşlarımız 4,5 TL’ye seyahat edebilecekler. Ayrıca öğrenci fiyatları da 4 TL’den 3,5 TL’ye indirilmiştir” dedi.

İsmail Yolcu, indirimlerden yararlanmak isteyen vatandaşların ilgili firmalardan abonman kartı almak zorunda olduklarını belirterek, firmaların 1 Şubat’tan itibaren sefer sayılarını da artıracaklarını söyledi.

Yoğunluğun fazla olduğu saatlerde ek seferler konulacağını ifade eden Yolcu, ”Örneğin sabah ve akşam saatlerinde 5 dakika arayla ya da 2 dakikada bir araç kalkacak. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak biz de gerekli takipleri yapacağız. Araçlar yeni terminalimizden çalışacak. İzmit arabaları yeni terminalden kalkacağı için biz de Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yeni terminale ulaşımlarını kolaylaştırmak için sefer sayılarımızı artıracağız. Özellikle sabah saatlerinde sefer sayılarını artırarak, vatandaşlarımızın mağdur olmamasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL