Yeni haftada hava nasıl olacak?

Dünya Hali
Yapılan son değerlendirmelere göre; Akdeniz, Güney ve İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Eskişehir, Konya ve Karaman çevrelerinde görülecek yağışların; yağmur ve sağanak, Marmara’nın k...
EMOJİLE

Yapılan son değerlendirmelere göre; Akdeniz, Güney ve İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Eskişehir, Konya ve Karaman çevrelerinde görülecek yağışların; yağmur ve sağanak, Marmara’nın kuzeydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu ile Sivas, Kayseri, Eskişehir ve Konya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların, akşam saatlerinde Muğla, gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının; batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; batıda kuzeyli, doğu bölgeler ile zamanla Akdeniz ve İç Anadolu’da güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 Km/Saat), akşam saatlerinden itibaren Çanakkale, Gökçeada ve Bozcaada çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 Km/Saat) eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 4

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere, akşam saatlerine kadar karla karışık yağmurlu ve yüksek kesimleri yer yer kar yağışlı 4

İzmir: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 9

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 11

Antalya: Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, sağanak yağışlı 14

Samsun: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

Trabzon: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

Erzurum: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -1

Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9

Yeni Şafak

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme