Yeni Bir Yağışlı Hava Dalgası Geliyor!

Dünya Hali
Türkiye, hafta başında yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisi altına giriyor. Güzel haber ise mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığının yeni haftada 2 ile 4 derece arasında artacak olması. Paza...
EMOJİLE

Türkiye, hafta başında yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisi altına giriyor.

Güzel haber ise mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığının yeni haftada 2 ile 4 derece arasında artacak olması.

Pazar günü doğu bölgelerinde başlayacak yağış, yeni haftada neredeyse tüm yurdu etkisi altına alacak.

Meteoroloji Uzmanı Metin Aydoğan, "Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu Bölgesi, Batı karadeniz ileOrta Karadenizin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun iç ve batı kesimlerinde haftanın ilk günlerinde yağış bekliyoruz.Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacak.Doğu Anadolu’nun özellikle batısında, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu,Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde, Afyonkarahisar ve Isparta’nın çevresinde yükseklerde yer yer karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar şeklinde yağışlar olacak." dedi.

Yağış özellikle Marmara ve Akdeniz bölgelerinde kuvvetli olacak.

Marmara’da Kuvvetli Yağış

Aydoğan, "Kuvvetli yağış beklediğimiz yerlerde vatandaşların ve ilgililerin su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını istiyoruz." dedi.

Bir uyarı da sürücülere…

Buzlanmaya Dikkat!

Aydoğan, "Ülkemizin iç batı ve güney bölgelerinde gündüz saatlerinde yağış beklentimiz yok yalnız gece ve sabah saatlerinde özellikle iç bölgelerimizde buzlanma ve don olayıyla biryikte yer yer sis hadisesi bekleniyor, bu nedenle başta sürücülerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istiyoruz." dedi.

Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığı, yeni haftada az da olsa artacak.

Sıcaklıklar 2-4 Derece Artacak

Aydoğan,  "Ülke genelinde Pazar ve Pazartesi, hatta Salı günü mevsim normallerinde seyredecek.Pazar günü batı bölgelerimizde özellikle Marmara, Ege, Batı Akdeniz’de sıcaklıkta artış bekliyoruz, hafta başında sıcaklık artışı Kuzey ve iç kesimlerde 2 ile 4 derece sıcaklık artışı söz konusu." dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme