Dünya Hali

Yardıma Gittikleri Evde Şok Oldular!

Şans eseri bulunan silah ve patlayıcılarla ilgili soruşturma başlatıldı. Almanya’nın Essen kentinde bir yardım çağrısı üzerine bir daireye giren polis, 300 tabanca, tüfek ve mühimmatlarıyla birlikte tonlarca havai fişekten oluşan..

Yardıma Gittikleri Evde Şok Oldular!

Şans eseri bulunan silah ve patlayıcılarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Almanya’nın Essen kentinde bir yardım çağrısı üzerine bir daireye giren polis, 300 tabanca, tüfek ve mühimmatlarıyla birlikte tonlarca havai fişekten oluşan bir stokla karşılaştı.
 
Yapılan araştırmada, 45 yaşındaki ev sahibinin silah ve patlayıcı maddeleri dairenin içinde ve bodrum katındaki bölümde stokladığı ortaya çıktı.
 
El koyulan malzemelerin ancak itfaiyeye ait bir kamyonla taşınabildiğini açıklayan polis sözcüsü, "Tüm odalar tavana kadar havai fişek yapım malzemeleriyle doluydu" dedi.
 
Dairede yapılan aramada karton ve bidonlar içinde ne olduğu henüz belirlenemeyen kimyasal maddeler de bulunduğu belirtildi. Yetkililer ele geçirilen malzemelerin, binada çıkacak olası bir yangında büyük bir faciaya neden olabilecek nitelikte olduğunu
 kaydettiler.
 
Koleksiyon mu yapıyor?
 
Essen polis sözcüsü, ev sahibinin beraber yaşadığı 81 yaşındaki annesinin dairede düşüp yardım istediğini, yaşlı kadının sesini duyan bir kişinin polisi araması sonucu girilen dairede bu manzarayla karşılaşıldığını açıkladı.
 
Ev sahibinin malzemeleri neden topladığının henüz belirlenemediğini belirten sözcü, göz altına alınan kişinin aşırı sağ ya da sol örgütlerle bir bağının belirlenemediğini ifade etti.
 
Evde çeşitli dosya ve askeri rozetler de bulan polis, adamın askeri malzeme koleksiyoncusu olma ihtimalini de araştırıyor.
 
Mahkeme tarafından silah ve patlayıcı madde yasasına karşı gelmekten tutuklama emri de çıkartılan zanlının, şu ana kadar bir açıklama yapıp yapmadığı hakkında ise bilgi verilmedi.
 
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

ahaber.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL