Dünya Hali

Yanlış Anons Ortalığı Karıştırdı

14 Ocak’ta Miami’den Londra’ya giden uçağın kabin görevlileri, yanlışlıkla daha önceden kaydedilmiş bir anonsu yayınladı. Miami’den ayrıldıktan üç saat sonra "uçağın, okyanusa acil iniş yapacağını" duyan yolcular, paniğe kapıldı. Birbirlerine..

Yanlış Anons Ortalığı Karıştırdı

14 Ocak’ta Miami’den Londra’ya giden uçağın kabin görevlileri, yanlışlıkla daha önceden kaydedilmiş bir anonsu yayınladı.

Miami’den ayrıldıktan üç saat sonra "uçağın, okyanusa acil iniş yapacağını" duyan yolcular, paniğe kapıldı.

Birbirlerine sarılan, gözyaşlarına boğulan ve çocukları için korkan yolcular, 30 saniye sonra anonsun yanlışlıkla yapıldığı duyurusuyla şaşkına döndü.

Uçakta bulunan Duncan ve Tracey Farquharson çifti, kabin görevlilerinin yolcuların endişelerini hiçe saydığını,üstünkörü bir biçimde özür dilediklerini ve Heatrow Havaalanı’na gelene kadar tatmin edici bir açıklama yapmadıklarını ileri sürerek havayolu şirketinden şikayetçi oldu.

51 yaşındaki Tracey Farquharson, okyanusun sularına gömüleceklerini düşündüklerini, uçağın pilotunun ise bir açıklama yapma zahmetine bile girmediğini söyledi.

British Airways sözcüsü ise, kabin görevlilerinin hatadan dolayı özür dilediğini ve hatta bazı yolcularla birebir konuşarak sakinleştirmeye çalıştığını ileri sürdü.
 
AA
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL