Dünya Hali

Yalova’da Tatil Köyü Gibi Huzurevi

Yalova Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serap Şenocak, Çınarcık ilçesinde bungalov tarzı evlerden huzurevi yapılacağını belirterek, bunun Türkiye’de bir ilk olacağını bildirdi. Şenocak, Çınarcık’ta yapılacak olan huzurevi projesinin İl Özel İdaresi’nce..

Yalova’da Tatil Köyü Gibi Huzurevi

Yalova Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serap Şenocak, Çınarcık ilçesinde bungalov tarzı evlerden huzurevi yapılacağını belirterek, bunun Türkiye’de bir ilk olacağını bildirdi.

Şenocak, Çınarcık’ta yapılacak olan huzurevi projesinin İl Özel İdaresi’nce en geç 2 ay içerisinde ihaleye çıkarılacağını söyledi. Ana bina ve 22 adet bungalov tarzı küçük evlerden oluşacak huzurevinin adeta bir tatil köyünü andıracağını kaydeden Şenocak, ”52 metrekarelik küçük evlerin içinde içerisinde banyo, mutfak, salon yatak odaları olacak. Ana binayla birlikte toplam 120 kişi kapasiteli olacak. Türkiye’de buna benzer bir huzurevi konsepti yok” dedi.

Proje maliyetinin yaklaşık 7 milyon lira olduğunu ifade eden Şenocak, ”Burası Türkiye’nin en lüks huzurevlerinden biri olacak. Burada kalmanın bedeli diğer huzurevi kurumlarımızla aynı şartlarda olacak. Sosyal Hizmetler, herkesin ödeyebileceği miktarlarda fiyatları belirleyecek. Lüks olmasına rağmen diğer huzurevlerine göre fiyatlarda çok bir fark olmayacak” diye konuştu.

-YAŞLILARIN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ DİKKATE ALINDI-

Yeni huzurevi projesinin yaşlıların görüş ve önerileri doğrultusunda geliştirildiğini dile getiren Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şenocak, şöyle konuştu:

”Küçük evlerimizde çiftler ve ya da isteyenler tek olarak kalabilecek. Bu projeyi yaparken yaşlılarımızdan gelen şikayetleri değerlendirdik. Aynı odada uyumak istemiyorlar. Karı-koca olsa bile böyle şikayetler gelebiliyor. Tek kişilik oda istiyorlar. 52 metrekare olmasının sebebi yatak odalarını ayırmamız. Karı-koca olsa dahi ayrı odalarda kalabilecekler ve diğer alanları ortak kullanabilecekler. Evleri de çok sıkışık yapmadık, bahçeleri mevcut. Yaşlılar kendilerini tatil köyünde gibi hissedecekler.”

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL