Yağış Güneydoğu’da Barajları Doldurdu

Dünya Hali
Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, DSİ 10. Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan bazı baraj havzalarına son günlerde düşen yoğun yağış nedeniyle baraj ve su seviyelerinde ...
EMOJİLE

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, DSİ 10. Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan bazı baraj havzalarına son günlerde düşen yoğun yağış nedeniyle baraj ve su seviyelerinde ani yükselmeler meydana geldiği bildirildi.

Baraj depolama kapasiteleri üzerindeki suların, can ve mal kayıplarına yol açmadan güvenli ve kontrollü bir şekilde tahliyelerinin zorunlu olacağı kaydedilen açıklamada, bu nedenle baraj işletme programları çerçevesinde DSİ 10. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan barajlarda önümüzdeki günlerde tahliye çalışması yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, DSİ 10. Bölge Müdürlüğünce, tahliye işlemleri sırasında can ve mal kaybının önlenmesi açısından özellikle nehir yatakları etrafındaki yerleşim birimleri sakinlerinin önceden haberdar edilmesinin büyük önem taşıdığı kaydedildi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme