Vize Muafiyetinde Sıra Kosova’da

Dünya Hali
 İçişlerinden sorumlu AB Komiseri Cecilia Malmström, ”Kosova vatandaşlarına vize muafiyeti taahhüdümüz gerçektir ve şimdi bu amaç doğrultusunda somut ilerlemeyi başlatmaktan çok memnunum...
EMOJİLE

 İçişlerinden sorumlu AB Komiseri Cecilia Malmström, ”Kosova vatandaşlarına vize muafiyeti taahhüdümüz gerçektir ve şimdi bu amaç doğrultusunda somut ilerlemeyi başlatmaktan çok memnunum” dedi.

AB Komisyonu, vize muafiyeti için Kosova hükümetinden seyahat belgelerinin güvenliği, sınır yönetimi, göçmen ve mültecilerin durumu ve örgütlü suçlarla ve yolsuzlukla mücadele alanlarında önemli reformlar bekliyor.

Kosova, Balkan ülkeleri arasında AB’nin vize muafiyeti tanımadığı tek ülke olarak kalmıştı. Bölge ülkelerinden Makedonya, Karadağ ve Sırbistan’a 2009, Bosna Hersek ve Arnavutluk’a 2010 sonlarında vizesiz seyahat kolaylığı sunulmuştu.

İngiltere, İrlanda, Romanya, Bulgaristan ve Kıbrıs Rum kesimi dışındaki 22 AB üyesiyle İsviçre, Norveç, İzlanda ve Liechtenstein’ı kapsayan Schengen ortak vize bölgesine girişte Balkan ülkelerine ilaveten Ortadoğu’da İsrail, Asya’da Japonya, Güney Kore, Tayvan, Malezya, Hong Kong ve Makau, Avustralya ve Yeni Zelanda, Kuzey ve Orta Amerika’da Belize dışındaki tüm ülkeler ve Güney Amerika’da Arjantin, Brezilya, Şili, Paraguay, Uruguay ve Venezuela vatandaşlarından vize istenmiyor.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme