Dünya Hali

Ver Fındığı, Al Buzdolabını

Trabzon’da bir beyaz eşya satıcısı, fındık üreticileri için ”Fındıkla Öde” adı altında kampanya başlattı. Kahramanmaraş Caddesi üzerindeki mağazalarında 16 yıldır beyaz eşya satan Ekrem Çapkınoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzon..

Ver Fındığı, Al Buzdolabını

Trabzon’da bir beyaz eşya satıcısı, fındık üreticileri için ”Fındıkla Öde” adı altında kampanya başlattı.
Kahramanmaraş Caddesi üzerindeki mağazalarında 16 yıldır beyaz eşya satan Ekrem Çapkınoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzon civarında fındığın önemli geçim kaynaklarının başında geldiğini, beyaz eşya almak isteyen ancak maddi sıkıntı çeken fındık üreticilerini rahatlatmak için farklı bir kampanya başlatmayı kararlaştırdıklarını söyledi.

”Fındıkla Öde” adını verdikleri kampanyanın, sloganı ve mağaza girişindeki afişi ile üreticilerin dikkatini çektiğini dile getiren Çapkınoğlu, şöyle devam etti:

”Çalışma arkadaşlarımızla birlikte düşündük ki, yöremiz için fındık vazgeçilmez bir ürün. İnsanlar buradan elde ettiği gelirle kimi zaman beyaz eşya alıyor, kimi zaman ise çocuğunun düğününü yapıyor. Yani fındık parası halkımız için çok önemli. Üstelik bu yıl Ramazan ayının Ağustos ayına denk gelmesi ve sonrasında okulların açılacak olması üreticilere ayrı bir külfet oluşturdu. Biz de bu kampanyayı yaparak beyaz eşyayı şimdi veriyor, parasını ise üretici fındık parasını aldığında istiyoruz.”

Karadeniz insanı için esprili bir kampanya yaptıkları için mutlu olduklarını anlatan Çapkınoğlu, ”Kampanyamız oldukça ilgi çekti.

Özellikle vitrinde bulunan ilanı görenler ve fındıkla uğraşanlar yanımıza gelerek bilgi alıyorlar. İşler iyiye gidiyor ama en önemlisi üreticilerimizin fındıkta istedikleri rekolteyi elde etmeleri” dedi.

Trt.net.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL