Van’ı 3 Boyutlu Gezmeye Hazır mısınız?

Dünya Hali
Van’da birçok turistik eseri web ortamında 3 boyutlu olarak tanıtan web sitesi takipçilerinden büyük ilgi görüyor. VAN’I 3 BOYUTLU GEZMEYE HAZIR MISINIZ? Van’ı 3 Boyutlu Tanıtan www....
EMOJİLE

Van’da birçok turistik eseri web ortamında 3 boyutlu olarak tanıtan web sitesi takipçilerinden büyük ilgi görüyor.

VAN’I 3 BOYUTLU GEZMEYE HAZIR MISINIZ?

Van’ı 3 Boyutlu Tanıtan www.vansanaltur.com web sitesi yayına başladı.  Van’da birçok turistik eseri web ortamında 3 boyutlu olarak tanıtan web sitesi takipçilerinden büyük ilgi görüyor.

Uydu fotoğrafı üzerinden işaretlenen Cumhuriyet Caddesinde geziyormuş hissi veren web sitesi özellikle gurbetçi Vanlıların ilgisini çekiyor.  3 Boyutlu sanal ortamda Cumhuriyet caddesinde gezen Vatandaşlar, Cadde üzerinde bulunan Belediye, Valilik , Otel, ve Lokanta gibi yerleri gezebiliyor. Aynı zamanda bu mekanların içine girip koridorlarında tur atabiliyor.

Akdamar Adası, Akdamar Kilisesi, Hoşap Kalesi, Muradiye Şelalesi, Van Kalesi, Van Müzesi, Van İskelesi gibi Van’ın turistik mekanları sanal ortamda gezilebiliyor. Sitede aynı zaman’da Van’daki , otel, lokanta, özel dershane gibi özel işletmelerinde 3d görüntüleri bulunuyor.  Vatandaşlar 3d görüntülerde çıkan ok işaretlerini takip ederek fotoğrafın için de de yolculuk yapabiliyor.

Web sitesi editörü ve Makro Bilgi İşlem sorumlusu Erdinç Özkan,  özel donanımlı fotoğraf makineleri ile yaptıkları çekimin 3 boyutlu haline getirildiğini belirtti. Şu anda çekimlerin devam ettiğini vurgulayan Özkan şu ana kadar 250 noktada çekim yaptıklarını, Bu sayıyı 1500′ çıkarmayı hedeflediklerini, firmalardan teklif gelmesi durumunda bu sayının daha da artabileceğini söyledi.

 Firma temsilcisi  Erdinç Özkan vatandaşlardan çok olumlu geri dönüşler aldıklarını söyledi. “Firmalardan çok yoğun talep var. Gurbetteki Van’lıların büyük teveccühü var. Vanlılar her gün gezdikleri, çocukluklarının geçtiği mekanları sanal da olsa görmek, dolaşmak istiyor. “ diyen Özkan firma olarak web sitesine ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür ettiklerini de vurguladı.

merkürhaber.com

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme