Dünya Hali

Van Depremi Olmasaydı Yollar Biterdi

Yardımcı köyündeki vatandaşlarla köy odasında oturup çay içen ve sohbet eden Vali Güvenç ‘Yani bilin ki deprem bölgesine yani Van’a gitmese para bugün burada sizin köy için daha rahat parke..

Van Depremi Olmasaydı Yollar Biterdi

Yardımcı köyündeki vatandaşlarla köy odasında oturup çay içen ve sohbet eden Vali Güvenç ‘Yani bilin ki deprem bölgesine yani Van’a gitmese para bugün burada sizin köy için daha rahat parke taşını ve kanalizasyon sözünü de verip çıkardım ’dedi.

Şanlıurfa’da 3 bin yerleşim yeri bulunduğunu bunların bin 150/sinin köy, bin 500’ünün de  mezra olduğunu hatırlatan Vali Güvenç  Van depremi olmasaydı 3 bin yerleşim yerinin içini yapma sözü verebileceğini ancak Van depreminden ve oraya aktarılan paradan dolayı bu sözü veremediğini aktardı.

Van depremine gönderilen paranın 3 katrilyon olduğunu köylülere anlatan Vali Güvenç ‘ Van için 30 bin tane yeni konut yapıyoruz. Helal olsun. Allah’tan geldi. Helal olsun oradaki insanların da ayağa kalkması lazım. Bir kışı çadırda geçirdiler. Üzüntümüz büyük ama bunu bilmeniz lazım. Ama gene de inancımız odur, iddiamız odur. Urfa’nın tüm köylerini yaşanacak hale getireceğiz.Bu çamurdan çaylaktan kurtaracağız. Sizleri bundan kurtaracağız. Sizler bize destek verin, dua edin işinize sahip olun bizde gayret edelim bu memleketi inşallah daha yaşanılır daha güçlü bir hale getirelim. Çocuklarımızın yaşadığı memleket dünyanın lider ülkelerinden birisi olur.’’ İfadelerini kullandı

‘SİZİN BAŞINIZ DİKSE BİZİM BAŞIMIZ DİKTİR’

Millete hizmet için kurulan devlet dairelerine yıllarca insanların gitmeye korktuğunu söyleyen Vali Güvenç, millet olduğu sürece devletin olacağını hatırlatarak  ‘ 72 Milyon insanımızı huzur içerisinde yaşatabilirsek, iş bulabilirsek evlerini yaşadıkları köylerin yolunu elektriğini yapabilirsek, çocuklarını okutabilirsek biz o zaman mutlu olacağız. O zaman başımız diktir. Sizin başınız dikse bizim başımız diktir. Bizi de sizler izliyorsunuz. Bu inançla inanarak. Devletin her kuruşunu milletin her kuruşunu sizlerin emrine getirmeye çalışıyoruz. Paraya sahip olmaya çalışıyoruz. İsrafı önlemeye çalışıyoruz. Allah da bereketlendiriyor.’’ Dedi

‘70 SENTE MUHTAÇ ÜLKEMİZİN ŞUAN PARASI KASASINDAN TAŞIYOR’

10 sene önce 2002 yıllarında kendisinin başbakanlıkta danışman olarak göreve başladığında devletin ‘Maaş ödeyemeyebilir’ şeklinte söylentilerin olduğunu dile getiren Vali Celalettin Güvenç ‘Aşağı yukarı bu salondaki birçok insan bunu bilir. Doğru mu? Hepimizin yaşı yeter.Ondan daha önce bir başbakanımızın ifadesiyle Devlet 70 sente muhtaç denmişti.Ama samimi çalışınca millete dayanınca milleti kucaklayınca milletin derdini dert edinince para da taşıyor.’ Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL