Uzun yaşamanın sırları

Dünya Hali
1901 doğumlu ABD’li yazar Bernando LaPallo, uzun yaşamın sırlarını açıkladı “Az Yaşlan / Çok Yaşa” isimli kitabın yazarı LaPallo, 1901 yılında Brezilya’da doğdu. Henüz 5 yaşınd...
EMOJİLE

1901 doğumlu ABD’li yazar Bernando LaPallo, uzun yaşamın sırlarını açıkladı

“Az Yaşlan / Çok Yaşa” isimli kitabın yazarı LaPallo, 1901 yılında Brezilya’da doğdu. Henüz 5 yaşındayken ailesiyle birlikte Amerika’ya yerleşen LaPallo, yıllardır takip ettiği beslenme düzeni sayesinde 113 yaşında olmasına rağmen çok daha genç görünüyor.

Organik sebze ve meyve

Ülkenin çeşitli bölgelerini gezerek sağlıklı yaşam konusunda seminerler veren LaPallo’nun beslenme düzeninde önem verdiği 5 gıda var, Habertürk’ün haberine göre sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek için LaPollo özellikle bu beş gıdayı tavsiye ediyor. 

Zeytinyağı, sarımsak, tarçın, bal ve çikolatayı düzenli tüketiyor.

uzun

Zihin egzersizleri

Daha çok organik sebze ve meyve ağrlıklı beslenen, bol su içen ve düzenli olarak yürüyüş yapan LaPallo, zihnini genç tutmak için de sürekli kitap okuduğunu ve bulmaca, dama gibi zihin egzersizlerine önem verdiğini belirtiyor.

LaPallo, olağan dışı bir durum olmadığı sürece en geç 21.30’da yatıp, sabah 4 gibi uyandığını söylüyor ve uzun yaşamın sırlarından birinin düzenli uyku olduğunun altını çiziyor.

Büyük annesinin 107, annesinin 105, babasının ise 99 yaşına kadar yaşadığını belirten yazar, anne tarafından akrabalarında da en erken ölümün 89 yaşında olduğunu söylüyor. LaPallo’nun torunu ise dedesinin uzun yaşam sırrının genlerden çok beslenme ve yaşam düzeninde gizli olduğunu söylüyor.

uzun

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme