Dünya Hali

Ünlülerin Eski Hatları Başa Bela

Bünyamin Köseli’nin haberi Telefon hatlarını aldıkları ilk günden bu yana magazincilerle dost olan da var aralarında, tanımadıkları numarayı, "Buyurun, ben Müjde Ar değilim!" diyerek açan da. -Alo, Mustafa Topaloğlu Bey,..

Ünlülerin Eski Hatları Başa Bela

Bünyamin Köseli’nin haberi

Telefon hatlarını aldıkları ilk günden bu yana magazincilerle dost olan da var aralarında, tanımadıkları numarayı, "Buyurun, ben Müjde Ar değilim!" diyerek açan da.

-Alo, Mustafa Topaloğlu Bey, nasılsınız? Hazırladığım bir haber konusu için sizden görüş almak istemiştim.

– Kardeşim, ben Mustafa Topaloğlu değilim. Bugün arayan 3. kişisiniz! Bu hattı daha önce o kullanıyormuş. Şimdi bu hat bana ait. Ben sıradan bir vatandaşım. Lütfen beni bir daha rahatsız etmeyin!

– Peki, özür dileriz, kusura bakmayın.

Yeni aldığınız faturalı hat daha önce ünlü biri tarafından kullanılmışsa vay halinize! Her gün tanımadığınız 8-10 kişi ile muhatap olmak zorunda kalabilirsiniz, keyfiniz kaçabilir, moraliniz bozulabilir. Yok, eğer, "Ben her durumdan kendime mizahi bir malzeme çıkarırım!" deyip kendinizi aranan ünlünün yerine koyarsanız, telefonun diğer ucundaki kişiye birkaç küçük şaka yapabilirsiniz. Bazı günler ortalama 10 civarında telefona cevap vermek zorunda kalan kullanıcılar, adeta ünlü simaların menajerleri gibi çalıştıklarını söylüyor.

GSM operatörleri faturaları ödenmeyen ve belirli bir süre kullanılmayan hatları tekrar satıyor. Bu süre 6 ay ile bir yıl arasında değişebiliyor. Bizden tavsiye, almayı düşündüğünüz hattın daha önce kime ait olduğunu operatörünüzün müşteri hizmetlerinden öğrenmeye çalışın. Daha önce ünlü simalara ait telefon numaralarını kullanan üç kişiyle görüştük ve hikâyelerini dinledik.

Buyurun, ben Müjde Ar değilim!

Bekir Özkan, Antalya’da yaşıyor. Bir paketleme firmasının ürün kabul kısmında çalıştığı için Özkan’ın günlük telefon mesaisi oldukça yoğun. Bu yoğunluğun üzerine bir de Müjde Ar’ı arayan 8-10 kişi eklenince hayatı bir hayli çekilmez olmuş! Neredeyse iki yıldır Müjde Ar’ın eski hattını kullanan Özkan, artık tanımadığı telefon numaralarını, "Buyurun, ben Müjde Ar değilim!" diyerek açıyormuş. Televizyon programcıları, magazin gazetecileri ve Müjde Ar’ın eski dostları, Bekir Bey’in bu esprili çıkışından nasiplerini alıyormuş! Aslında o, tabiri caizse bu çileyi çekmeye mecbur. Telefon numarası şirkete ait olduğu için hattını değiştirmek gibi bir lüksü de yok.

***

Aradığınız ünlüye ulaşılamıyor!

Aydın’da müteahhitlik yapan Hayrettin Güven, 6 aydır Mustafa Topaloğlu’nun eski hattını kullanıyor. Bu hattı satın aldığı için bin pişman. Telefon numarasının kendisine ‘sıfır’ diye satıldığını anlatan Hayrettin Güven’i günlük 10 ila 15 kişi arıyor. Mustafa Topaloğlu ile görüşmek isteyen magazin muhabirleri Hüsamettin Güven’in canını burnuna getirmiş. "Mustafacığım nerdesin, televizyon programına geç kaldın! Yarın hangi restoranda buluşuyoruz? Abi fiyatta anlaşamadık konser iptal oldu!" tarzında diyaloglara maruz kalan Hayrettin Güven, bazen Mustafa Topaloğlu taklidi bile yapıyormuş.

Hattımı değiştireceğim

Selma Akgün, Bursa’da özel bir bankada çalışıyor. Çok kısa bir süre önce aldığı telefon hattının daha önce Mahsun Kırmızıgül tarafından kullanıldığını öğrenmiş. Hattı kullanmaya başladığı ilk birkaç gün şaşırıp kalmış. Çünkü daha ilk gün bilmediği çok sayıda telefona cevap vermek zorunda kalmış. Mahsun Kırmızıgül’ün asistanı olmadığını anlatmakta güçlük çeken Selma Akgün, "Telefon hattı, kullanıcısıyla özdeşleşmeli. Başkasına ait bir hattı kullanmak gerçekten çok zor. Bu hat bir de ünlü bir simaya aitse işler daha da zorlaşıyor. İlk birkaç gün Mahsun Kırmızıgül’ü arayanlarla konuşmak eğlenceli oluyordu ama zaman ilerledikçe çekilmez bir hale geldi. Böyle devam ederse en kısa sürede hattımı değiştireceğim." diyor.

Zaman – Cumartesi
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL