Unakıtan böbreğini dünüründen alacak

Dünya Hali
Yaklaşık 3 yıldan bu yana yüksek tansiyona bağlı böbrek yetmezliği çeken Kemal Unakıtan, geçen hafta eşi ile birlikte Antalya Akdeniz Üniversitesi Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü’ne başv...
EMOJİLE

Yaklaşık 3 yıldan bu yana yüksek tansiyona bağlı böbrek yetmezliği çeken Kemal Unakıtan, geçen hafta eşi ile birlikte Antalya Akdeniz Üniversitesi Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü’ne başvurdu. Nefrolog ve Organ Nakli Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Kocak tarafından ilk muayenesi yapılan Unakıtan, tetkikler için VİP servise yatırıldı.

Unakıtan’ın böbrek yetmezliğinin ilerlemiş bir aşamada olduğu belirlendi. Doktorlar nakil yapılmasına karar verdi. Unakıtan’a böbreğini bağışlayan vericinin, Unakıtan’ın dünürü olduğu ortaya çıktı. 66 yaşındaki Unakıtan ile birlikte vericinin tetkiklerinin de yapıldığı ve uyuşma sağlandığı belirtildi. Unakıtan ve dünürünün yarın "Etik Kurul" karşısına çıkacağı ve onay çıkmasının ardından naklin, Organ Nakli Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayhan Dinçkan tarafından perşembe günü gerçekleştirileceği kaydedildi. Biri erkek, ikisi kız 3 çocuğu bulunan eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın, böbreğinin hangi dünüründen alınacağı açıklanmadı.

Sabah

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme