Dünya Hali

Umre Ödüllü Yarışmaya Rekor Başvuru

24 Mart 2012 tarihinde yapılacak umre ödüllü yarışma için yaklaşık 2 bin 400 kişi başvurdu. Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformu, Sivas Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED), Sivas Abdussamet Bal..

Umre Ödüllü Yarışmaya Rekor Başvuru

24 Mart 2012 tarihinde yapılacak umre ödüllü yarışma için yaklaşık 2 bin 400 kişi başvurdu. Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformu, Sivas Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED), Sivas Abdussamet Bal ve Merkez Anadolu İmam Hatip Liseleri işbirliği ile geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da herkesin katılabileceği ödüllü ‘Okuyorum, Yarışıyorum’ Kur’an meali bilgi yarışmasının 2.’si düzenleniyor. ‘İmam Hatip Lisesi Öğrencileri’ ve ‘Genel Katılımcı’ olmak üzere iki kategoride yapılacak yarışmaya başvurular, 29 Şubat 2012 tarihinde sona erdi.

KAB Platformu Temsilcisi Osman Karadaş; yaptığı açıklamada, yarışmayı düzenlemekle, Kur’an’ın mealini okuyan, anlayan, yaşayan, yaşadıklarını da söz ve davranışlarıyla insanlara anlatan Kur’an gönüllüleri kervanı oluşturarak, hurafe ve batıl inançlardan uzak olan kültürlü bireylerin yetişmesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi. Karadaş, bu güzel yarışmayı geçen yıl da düzenlediklerini ve büyük rağbet gördüğünü belirterek, “Bu nedenle halkımızın yüce kitabımızı daha çok okuması, anlaması, düşünüp öğüt alması için ikincisini yapmaya karar verdik.” dedi.

Karadaş, yarışma sonucunda dereceye giren katılımcılardan, her iki grupta birincilere umre ziyareti, ikincilere dizüstü bilgisayar, üçüncülere dijital fotoğraf makinesi ile ayrıca, 200 kişiye Kur’an meali ve 50 kişiye kol saati ödülleri verileceğini açıkladı.

KAB Platformu Temsilcisi Osman Karadaş, 24 Mart 2012 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan ‘Okuyorum, Yarışıyorum’ Kur’an meali bilgi yarışmasına imam hatip lisesi kategorisinde bin 500, genel kategoride ise 900 başvuru olduğunu kaydetti.

Başvuruların çok olmasında, umre ödülünün etkisinin olabileceğini belirten Karadaş, bunun kendilerini memnun ettiğini sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL