Uçak biletleri zamlanacak mı?

Dünya Hali
Hamdi Topçu, THY ‘nin İstanbul – Hurgada hat açılışının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. "Suriye hava sahasının kapatılmasının ekstra bir maliyeti söz konu...
EMOJİLE

Hamdi Topçu, THY ‘nin İstanbul – Hurgada hat açılışının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. "Suriye hava sahasının kapatılmasının ekstra bir maliyeti söz konusu mu?" şeklindeki soruya Topçu, "THY için önemli olan yolcuların ve uçaklarımızın güvenliğidir. Devlet otoritesi bize Suriye Hava Sahası’nın güvenliği olmadığı konusunda bilgi verdi. Biz de THY olarak daha önce Suriye üzerinden yaptığımız seferleri güvenlik sebebiyle Suriye’nin doğusundan ve batısından olmak üzere yeni belirlenen rotaları takip ediyoruz.

Tabii ki bunun THY’ye bir maliyeti vardır. Ama bizim için güvenlik her şeyden önemli. Elbette ki daha önce Suriye üzerinden belirlediğimiz rotalar en kısa rotalardı. Suriye’nin hem doğusundan hem batısından belirlenen rotalar önemli bir şey fark ettirmiyor. Bu yeni rotanın bize çok kayda değer bir maliyeti yok. Bu maliyetin bilet fiyatlarına yansıması söz konusu değil" diye konuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme