Dünya Hali

Türkiye’ye Gelen Turist 2.8 Kg Alıyor

Zayıflama ürünleri üzerine uzmanlaşmış bir firma tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre Türkiye’de iki hafta tatil geçiren turistlerin toplamda 2.8 kilogram aldıkları tespit edildi. Türkiye en fazla kilo aldıran 10 ülke arasında..

Türkiye’ye Gelen Turist 2.8 Kg Alıyor

Zayıflama ürünleri üzerine uzmanlaşmış bir firma tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre Türkiye’de iki hafta tatil geçiren turistlerin toplamda 2.8 kilogram aldıkları tespit edildi. Türkiye en fazla kilo aldıran 10 ülke arasında 9. sıraya yerleşti. Firmanın 2 bin İngiliz üzerinde yaptığı inceleme sonucunda tatil yapıldığında en fazla kilo aldıran ülkenin ABD olduğu görüldü. ABD’de iki hafta geçiren turistlerin toplamda 3.6 kilogram aldığı açıklandı.

Anket yapılanların yarısı kilo almalarının sebebinin büyük porsiyonlar olduğunu, diğer yarısı ise tatil boyunca tembellik yapmak olduğunu söyledi. 10 kişiden 4’ü kilo alma sebebini alkole yüklerken, 5 kişiden biri ise suçu otellerdeki açık büfelere attı. Tatilcilerin yarısının kilo aldıklarını eve dönünce farkettikleri, 5 kişiden birinin ise bu durumu tatil fotoğraflarına bakınca anladığı belirtildi.

ahaber.com
 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL