Dünya Hali

Türkiye’de İlk : Emekliler Evi

Emekli vatandaşlar, projenin çok isabetli olduğunu ifade ederek çok mutlu olduklarını söyledi. Türkiye’nin ilk Emekliler Evi İzmit’te açıldı. 137 metrekare alana sahip ve iki belediye çalışanının görev yapacağı Emekliler Evi’nde..

Türkiye’de İlk : Emekliler Evi

Emekli vatandaşlar, projenin çok isabetli olduğunu ifade ederek çok mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye’nin ilk Emekliler Evi İzmit’te açıldı. 137 metrekare alana sahip ve iki belediye çalışanının görev yapacağı Emekliler Evi’nde satranç, dama, tavla oynama yeri, kütüphane, televizyon seyretme odası, sessiz oda, mutfak, masaj koltukları bulunuyor.

Emekliler evinin açılışında konuşan İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan, vatandaşların dertlerini dert edindiklerini belirterek, "Emekliler Evi’mizle de emeklilerimizin dertlerini dert edindiğimizin en güzel örneğidir." dedi.

Türk insanının aksakala ve ak saça hürmet gösterdiğini kaydeden Başkan Doğan, Türk halkının gücünü yaşlılara gösterdiği hürmetten aldığını dile getirdi.

Doğan belediye olarak bu hizmeti gerekli gördüklerini belirtti. Türkiye’de ilk defa özgün bir emekliler evi projesini kendilerinin uyguladığını da kaydetti.

Trt.net.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL