Dünya Hali

Türk Telekom Ankara’ya 192 Metreden Bakacak

Tamamlandığında Ankara’nın en yüksek binası olacak Türk Telekom’un yeni genel müdürlük binasının temeli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından atıldı 2013 yılında tamamlanması planlanan Türk Telekom Ofis Kulesi,..

Türk Telekom Ankara’ya 192 Metreden Bakacak

Tamamlandığında Ankara’nın en yüksek binası olacak Türk Telekom’un yeni genel müdürlük binasının temeli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından atıldı 2013 yılında tamamlanması planlanan Türk Telekom Ofis Kulesi, 192 metre yüksekliğinde olacak.

Yıldırım, törende yaptığı konuşmada Türkiye’nin 1.5 asırlık iletişim haberleşme kuruluşu olan Türk Telekom’un yeni genel müdürlük binasının Ankara’nın en yüksek binası olacağını söylerken, “Türk Telekom’a da yakışan budur. Türkiye’nin en köklü, en eski iletişim kurumlarından biri olan Türk Telekom’un, belli ki gözü yükseklerde” dedi.  Temel atma törenine Bakan Yıldırım’ın yanı sıra Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Tayfun Acarer, PTT Genel Müdürü Osman Tural, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt katıldı.

“Bina yatırımı yetmez”
“Her şey tamam ama binalarla iş bitmiyor. Önemli olan onun içini doldurmaktır” diyen Bakan Yıldırım, şöyle devam etti:
“İçini doldurmaktan kastım; burada ülkemiz için katma değerli ürünler ortaya koyacak, hizmetler ortaya koyacak personelin bulunmasıdır. Bu anlamda Türk Telekom, bir yandan ülkemizin iletişimine, bilişim hayatımıza birçok ürünler kazandırırken, diğer yandan da sosyal sorumluluğunu asla ve asla ihmal etmedi. Örnek, 50’den fazla okul. Türkiye’nin her tarafından MEB ile öğretmenlerimizin kullanacağı bilgisayar yazılım programları, bilgi teknoloji sınıfları, internet evleri ve kablolu genişbant erişim olmayan köylere mezralara kadar iletişim altyapısının kurulması. Bütün bunlar birer sosyal sorumluluk projesidir.”
Bakan Yıldırım, Türk Telekom’un, ilk etapta 52 okulda uygulanacak Fatih Projesi’ne de destek verdiğini ve projeyle ilgili okulların erişim altyapısını hazır hale getirdiğini söyledi.

Akıllı teknolojisi olacak
6 bin 300 metrekarelik zemin oturumu bulunan bina, 36 katlı olacak. 54 bin 290 metrekare kapalı alanı bulunacak binada toplam  bin 500 kişi çalışacak. Genel müdürlük birimlerinin de yer alacağı binada 550 kişi kapasiteli konferans salonu, fuaye ve çok amaçlı alanlar bulunacak. Binanın 2013 yılında tamamlanması planlanıyor.

İç bahçe tasarımları, katlardaki yeşil alanları ile yeşil bina konseptini barındıracak binanın, aynı zamanda Ankara’nın bina içi yeşil alana sahip ilk binası olacağı belirtildi. Yeni gelen merkezin ayrıca akıllı bina teknolojileriyle de donatılacağı kaydediliyor.

YATIRIMLARI 1 MİLYAR TL’Yİ AŞTI
Türk Telekom Grup CEO’su Hakam Kanafani, bir sonraki adımlarının İstanbul Genel Müdürlük binası olacağını söyledi. Türk Telekom’un son 6 yılda gayrimenkul ve yatırım harcamalarının 1 milyar TL’yi aştığı belirtiliyor.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL