Dünya Hali

Türk Polisi Motoruyla Çin Seddi’ni Aştı

Çoğunluğu İtalyan polislerden oluşan ve aralarında Türk polisi Mehmet Özkoçak’ın da bulunduğu ‘Motoforpeace’ grubu, Çin sınırları içerisinde toplam 12 bin kilometrelik yolun büyük bir kısmını tamamladı. Polislerin yaklaşık 40 gün..

Türk Polisi Motoruyla Çin Seddi’ni Aştı

Çoğunluğu İtalyan polislerden oluşan ve aralarında Türk polisi Mehmet Özkoçak’ın da bulunduğu ‘Motoforpeace’ grubu, Çin sınırları içerisinde toplam 12 bin kilometrelik yolun büyük bir kısmını tamamladı. Polislerin yaklaşık 40 gün önce Çin’in Wenling şehrinde başlayan yolculukları, finans merkezi Şanghay’da sona erecek. Yolculukları sırasında birbirinden ilginç anlar yaşadıklarını söyleyen Özkoçak, karşılaştıkları yardıma muhtaç ailelere grup olarak çeşitli yardımlarda bulunduklarını ifade ediyor.

Öte yandan bazı yerlerdeki polis teşkilatlarında çeşitli toplantılar düzenlediklerini kaydeden Türk polisi, bu sayede meslekî anlamda ufuklarının genişlediğini belirtti. Grubun başkanı İtalyan Bernardo Lepore ise Çin’e gelme amaçlarının 2008’de Çin’in Sichuan eyaletinde meydana gelen büyük depremdeki depremzedelere yardım etmek ve Çin polisiyle tecrübe paylaşmak olduğunu dile getirdi. Motorlarla şehrin dörtte üçlük kesimini gezen polis ekibi, Çin Seddi’nde bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL