Turgut Özal, Erdoğan’a hangi teklifi yaptı?

Dünya Hali
Beyaz Tv ekranlarında Rasim Ozan Kütahyalı ‘nın sunduğu “Adalet Masası” adlı programın konuğu görevi başındayken vefat eden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal oldu...
EMOJİLE

Beyaz Tv ekranlarında Rasim Ozan Kütahyalı ‘nın sunduğu “Adalet Masası” adlı programın konuğu görevi başındayken vefat eden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal oldu.

Özal, babasıyla ilgili birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulunurken, Tayyip Erdoğan ‘la ilgili söylediği sözler programa damgasını vurdu. Erdoğan ‘la ilgili gerçeği Yıllar Sonra ilk defa ekranlarda açıklayan Özal “Babam Tayyip beye Özal Kalem Müdürlüğü teklif etmişti” dedi.

ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ TEKLİF ETTİ
Babasının Başbakanlık döneminde, Tayip Erdoğan ‘ın İstanbul İl Başkanlığı ‘nı yaptığını ifade eden Özal “Babam, Erdoğan ‘la birkaç toplantıda beraber olmuş ve dikkatini çekmiş. Babam hiçbir zaman parti ayrımı yapmadı. Onun için insan önemliydi. Tayip Erdoğan da babamın dikkatini çekmiş bir insandı. Babam, Tayyip beye Özal Kalem Müdürlüğü teklif ediyor. Tayip Bey ‘in de söylediği şu ‘Efendim ben şu anda Erbakan beyle birlikteyim. Onu yapamam ‘ diyor ve babamda cevaben “Bu söylediğine saygı duyarım” diyor.” şeklinde konuştu.

TAYYİP BEYİ DESTEKLİYORUM
Başkanlık sisteminin Türkiye için zorunlu bir uygulama olduğunu ifade eden Özal “Başkanlık sistemi konusunda Tayip Beyi destekliyorum” dedi.

beyaz gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme