‘Trafik Kurallarını İhmal Etmek Haramdır’

Dünya Hali
Dinimize göre, insanın kendi sağlığını korumasının farz olduğunu vurgulayan Maraşlıgil, "Karayolları için belirlenen hız limitlerinin üzerinde seyretmek suretiyle kazaya sebebiyet vermek kesinlik...
EMOJİLE

Dinimize göre, insanın kendi sağlığını korumasının farz olduğunu vurgulayan Maraşlıgil, "Karayolları için belirlenen hız limitlerinin üzerinde seyretmek suretiyle kazaya sebebiyet vermek kesinlikle Allah’ın emrine muhalefettir.

Bunun adı da dinde ‘haram’dır ve bu haram kesinlikle insanı kul hakkına götürür." dedi. Kur’an-ı Kerim’de Allah’ın ‘Kendinizi kendi elinizle tehlikeye atmayınız’ emrini anımsatan Maraşlıgil, insanın kendi sağlığını korumasının farz olduğunu söyledi. Seyir halindeyken yollarda bulunan trafik levhalarına uymanın gerekliliğine vurgu yaptı.

Bu kurallara Müslümanların en iyi şekilde uyması gerektiğini belirtti. Müftü Maraşlıgil şöyle konuştu: "Uzman kişiler tarafından konulmuş kuralları, bütün dünya gibi İslam da kabul ediyor. Herkes bu kurallara uymakla sorumlu. İslam dini, kasıtlı olarak bir kişiyi öldürmeyi bütün insanlığı öldürmekle eşdeğer görüyor."

Zaman