Dünya Hali

Toprak: Bonomo’nun Alet Edilmesi Utanç

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Türkiye’yi Eurovision şarkı yarışmasında temsil edecek Can Bonomo’nun Dışişleri Bakanlığının isteğiyle seçildiği iddialarıyla ilgili olarak, ”Gencecik bir vatandaşımız ve onun müziğinin siyasete alet edilmesi..

Toprak: Bonomo’nun Alet Edilmesi Utanç

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Türkiye’yi Eurovision şarkı yarışmasında temsil edecek Can Bonomo’nun Dışişleri Bakanlığının isteğiyle seçildiği iddialarıyla ilgili olarak, ”Gencecik bir vatandaşımız ve onun müziğinin siyasete alet edilmesi utanç vericidir” dedi.

Toprak, Can Bonomo’nun Dışişleri Bakanlığı’nın isteğiyle Eurovision’a seçildiği ve biometrik pasaport çipleri ihalesinin bir Fransız şirketine verildiğine ilişkin haberlerle ilgili yaptığı yazılı açıklamada hükümeti eleştirdi.

İnsanlar, inançlar ve sanatın siyasete alet edilmemesi gerektiğini ifade eden Toprak, ”Bu hem Musevi vatandaşlarımıza hem genç müzisyen Can Bonomo’ya hem de sanata karşı yapılmış büyük bir ayıp ve utançtır” dedi.

Fransa Senatosunun Ermeni iddialarına ilişkin yasa teklifini onayladığını anımsatan Toprak, şöyle devam etti:

”AKP perde önünde söylemedik laf bırakmıyor. Ancak perde arkasında e-pasaport çiplerinin ihalesini Fransız Ulusal Meclisi ile Cumhurbaşkanlığının da ana hissedar olduğu Gemalto şirketine veriyor. İhale sonuçlarına itirazların ardından değişiklik olmazsa firma, 5 milyon çipli kapak üretimi karşılığında yaklaşık 7,7 milyon avro alacak. Üstelik medyada yer alan haberlere göre ABD’deki konferansta bu sistemin güvenilir olmadığı kanıtlanmış. Bu iki olay, AKP’nin hem iç politikada hem de dış politikada ne kadar iki yüzlü bir politika izlediğini ortaya koymaktadır.”

AA
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL