TOMA’lar bu kez gül suyu sıktı

Dünya Hali
 Bitlis’te, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, emniyet müdürlüğüne ait toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA) ile vatandaşlara gül suyu sıkıldı. Etkinlik öncesi Vali Veysel Yurd...
EMOJİLE

 Bitlis’te, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, emniyet müdürlüğüne ait toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA) ile vatandaşlara gül suyu sıkıldı.

Etkinlik öncesi Vali Veysel Yurdakul, Emniyet Müdürü Sadettin Akgüç ve Müftü İmranç Kılıç, Kalealtı Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlara gül dağıttı.

Akgüç’ün, telsizden yaptığı anonsun ardından kent merkezine gelen TOMA’lar, daha önce kent merkezindeki izinsiz gösterilerde sıktıkları tazyikli su yerine, bu kez vatandaşların üzerine gül suyu sıktı.

TOMA’ların su sıktığını görünce kaçmaya çalışan bazı vatandaşlar, araçlardan gül suyu sıkıldığını fark edince büyük şaşkınlık yaşadı.

İlk defa böyle bir etkinlikle karşılaştıklarını belirten vatandaşlar, bölgede uzun yıllar olumsuzluğu anımsatan TOMA’lardan gül suyu sıkılmasının, bölgede yaşanacak huzur ortamına vesile olması temennisinde bulundu.

Vali Yurdakul, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında çarşı esnafına ve vatandaşlara gül dağıttıklarını belirterek, emniyette ait araçlarla da cadde ve sokaklardaki vatandaşlara gül suyu sıkıldığını söyledi.

Kutlu Doğum Haftası’nın bu yıl esnaf, vatandaş ve kamu mensuplarının katılımıyla sokakta kutlandığını anlatan Yurdakul, şöyle konuştu:

"Bu kapsamda emniyetimize ait araçlar caddelerimize, sokaklarımıza ve vatandaşlarımıza gül suyu sıkıyor. Bu yıl haftanın farklı bir formatta kutlanmasını istedik. Camilerde ve mescitlerde değil, daha çok sokaklarda vatandaşlarımızla kutlanması yönünde karar aldık. Bu projemize herkes destek verdi. Bu vesileyle halkımızın haftasını kutluyorum."

AA