Time Dergisi, Obama’yı seçti

Dünya Hali
Time dergisi, 2012 yılının kişisi olarak, ikinci dönem için tekrar seçilen ABD Başkanı Barack Obama’yı seçti. Dergi "Yeni Amerika’nın mimarı" başlığıyla yılın kişisini duyurduğu ...
EMOJİLE

Time dergisi, 2012 yılının kişisi olarak, ikinci dönem için tekrar seçilen ABD Başkanı Barack Obama’yı seçti.

Dergi "Yeni Amerika’nın mimarı" başlığıyla yılın kişisini duyurduğu özel sayısında Obama’nın birçok yönden "yeni Amerika"nın 21. yüzyıldaki yüzü olduğunu belirtti.

Obama’nın siyasi bir figür olmaktan öte kültürel bir figür olduğu vurgulanarak, eşcinsellerin evlenmesine ve yasal izni olmayan göçmenlerin çalışmasına hoşgörüyle baktığı kaydedildi.

Haberde, Obama’nın işsizlik oranının yüksekliğine karşı önemli bir oy oranıyla tekrar seçildiğine işaret edilerek, "Biz tarihi ve demografik bir değişim döneminin içindeyiz. Obama bu değişimin hem sembolü hem de bazı yönlerden bu yeni Amerika’nın mimarı" ifadeleri kullanıldı.

Dergi, Pakistanlı kızların okula gidebilmesi için yapılan çalışmaların öncüsü Malala Yusufzay, Apple şirketinin üst yöneticisi Tim Cook, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve bilim adamı Fabiola Gianotti’yi de yılın kişileri arasında gösterdi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme