THY’de büyük panik!

Dünya Hali
Türk Hava Yolları(THY )’nın Atatürk Havalimanı’ndan kalkan İstanbul-Nijerya seferini gerçekleştiren Boeing 737-900ER tipi yolcu uçağı , kalkış sırasında kuyruğu sürttü. Hava limanına geri ...
EMOJİLE

Türk Hava Yolları(THY )’nın Atatürk Havalimanı’ndan kalkan İstanbul-Nijerya seferini gerçekleştiren Boeing 737-900ER tipi yolcu uçağı , kalkış sırasında kuyruğu sürttü. Hava limanına geri dönen uçak kontrolden geçirildi.

İstanbul’dan Nijerya’nın Lagos kentine gitmek üzere 85 yolcusuyla havalanan Boeing 737-900ER tipi TC-JYC kuyruk tescilli uçak, kalkış esnasında saat 16.55 sıralarında kuyruğunu piste çarptı. Uçağın kaptan pilotu, kalkışa devam etti ve kuleye bilgi verdikten sonra Büyükçekmece üzerinde Atatürk Havalimanı’na dönüş kararı aldı. Uçak kalkıştan yaklaşık 20 dakika sonra saat 17.15’te yeniden Atatürk Hava Limanı ‘na indi.

Teknisyenler tarafından kontrol edilen uçağın THY yetkilileri tarafından röntgeni çekildi ve herhangi bir hasar tespit edilemedi. Başka bir uçağa alınan yolcuların Lagos’a doğru hareket ettiği öğrenildi. Hasar tespit edilemeyen uçak ise başka bir sefere yönlendirildi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme