Dünya Hali

Teravih Namazını Futbol Sahasında Kılıyorlar

Savastepe ilçesinde Çakmak Camii ve Orta Camii binalarındaki tadilat çalışmasından dolayı diğer caminin de tüm cemaati almamasından dolayı, havaların da sıcak olması sebebiyle teravih namazlarının Savaştepe İlçe Stadında kılınması kararlaştırıldı…

Teravih Namazını Futbol Sahasında Kılıyorlar

Savastepe ilçesinde Çakmak Camii ve Orta Camii binalarındaki tadilat çalışmasından dolayı diğer caminin de tüm cemaati almamasından dolayı, havaların da sıcak olması sebebiyle teravih namazlarının Savaştepe İlçe Stadında kılınması kararlaştırıldı.

Vatandaşlardan gelen talebi değerlendiren Müftülük Ramazan ayı boyunca teravih namazlarının stadyumda kılınmasını onayladı ve bir de İmam tayin etti. Onarımda olan Çakmak Camiinin İmamı Ramazan Atsak camilerinin inşaat halinde olması ve havaların sıcak olması sebebiyle cemaatten gelen tekliflerin olumlu karşılandığını ve teravihlerin statta kılındığını söyledi.

Bundan dolayı hem vatandaşların hem de kendilerinin memnun olduklarını belirten İmam Atsak, yeşil sahada ç imlerin üzerinde serin serin namaz kılmanın güzel olduğunu ifade etti. AK Parti Savaştepe İlçe Başkanı Efkan Tavşan da ilçe halkına bu imkanı veren İlçe Müftüsü İsmail Yalçın’a teşekkür etti. Savaştepe stadı gündüz otomatik sulama sistemi ile ıslanıp bakımı yapıldıktan sonra akşam Yatsı Namazı ile birlikte kılınan teravih namazı için hazırlanıyor. Cemaat namazdan sonra stadın koşu parkurlarına konuşlandırılan masalarda oturup sohbet ettikten sonra evlerine dağılıyor.

İHA

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL