TBMM’de halk günü başladı

Dünya Hali
 İlk olarak Seyranbağları Huzurevi, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nden vatandaşlar ile Manisa Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesi’nden bir grup öğrenci rehber...
EMOJİLE

 İlk olarak Seyranbağları Huzurevi, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nden vatandaşlar ile Manisa Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesi’nden bir grup öğrenci rehber eşliğinde Meclis’i gezdi. Ziyaretçilere TBMM Genel Kurul salonunda yetkililer tarafından Meclis hakkında bilgi verildi.

Daha sonra TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu yaptığı konuşmada, bugün Meclis’te ilk defa ”halk günü” uygulamasını başlattıklarını belirtti.

”Halk günü” uygulamasıyla sadece Meclis’i gezme amaçlı gelmek isteyenlere yönelik bir program hazırladıklarını ifade eden Neziroğlu, şunları kaydetti:

”Onun için de Cumartesi günleri sabah 11.00’den 16.00’ya kadar her saat başı Dikmen kapısına gelen vatandaşlarımız için rehber eşliğinde turlar düzenledik. Önceden rezervasyon yaptırmaya, aramaya da gerek yok. Cumartesi günü Dikmen kapısına gelen bütün vatandaşlarımız 11.00’den itibaren gruplar halinde önceden bir randevu almasına gerek kalmadan Meclisimizi gezme fırsatı bulacak.”

Seyranbağları Huzurevi’nden gelen yaşlı vatandaşlardan bazıları ağlayıp, sorunlarını anlatırken, bazıları da kendileri için böyle bir program düzenlenmesine çok sevindiklerini dile getirdi.

”Halk günü” uygulaması

”Halk günü” uygulamasıyla, ”millet iradesinin tecelli ettiği, temsil edildiği en yüce çatı olan Meclis’i vatandaşların ziyaret etmesi, tanıması ve TBMM hakkında daha fazla bilgi edinmesi” amaçlanıyor.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme