Tarihi kilise, tünel kazılarak soyulmak istendi

Dünya Hali
Yapılan ilk araştırmalarda bölgedeki su kuyularını da kullanan kimliği belirsiz kişilerin kiliseye ulaşmak için tünel kazdıkları belirlendi. İddialara göre Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığı’na ihb...
EMOJİLE

Yapılan ilk araştırmalarda bölgedeki su kuyularını da kullanan kimliği belirsiz kişilerin kiliseye ulaşmak için tünel kazdıkları belirlendi.

İddialara göre Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığı’na ihbarda bulunan bir kişi, Kandilli Khristos Rum Kilisesi’nin tünel kazılarak soyulduğunu belirtti. İhbar üzerine harekete geçen savcılık, Üsküdar Asayiş Büro Amirliği ekiplerine talimat vererek iddianın araştırılmasını istedi. Gün boyunca kilise çevresinde inceleme yapan polis, ihbarda belirtilen tek katlı evin içinde ve çevresinde inceleme yaptı. Evin içinde su kuyusu bulunduğunu ve bu kuyu kullanılarak tünel kazıldığını belirleyen polis, daha detaylı inceleme için itfaiye ve İSKİ ekiplerinden de yardım istedi.

Polis ekiplerinin talepleri üzerine evin içindeki kuyuya inen itfaiye ekipleri birkaç yöne tünel kazıldığını, taşların ve toprağın çuvallara doldurulduğunu belirledi. Belli bir noktadan sonra ilerlemekte güçlük çeken itfaiye görevlileri, İSKİ ekiplerinin çağrılmasını önerdi. İhbarın peşini bırakmak istemeyen polis ekipleri de İSKİ ekiplerinden yardım istedi. Savcılığın ve polis ekiplerinin kilise çevresindeki incelemeleri sürüyor.

Öte yandan, tarihi kilise çevresinde çok sayıda su kuyusunun bulunduğu, soyguncuların su kuyularını kullanarak kiliseye ulaşmak istedikleri iddia edildi.

Kesin tarihi bilinmeyen Khristos Rum Kilisesi’nin içinde çok sayıda tarihi eser bulunduğu iddia edildi. Soyguncuların kiliseye ulaşıp, ulaşamadıkları ise henüz belirlenemedi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme