Suriye uçaklarına anında cevap verilecek

Dünya Hali
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ”Angajman kurallarının değiştiğini Sayın Başbakan uçağımız düştüğünde açıkladı. O angajman kuralları geçerlidir. Yeni bir değişiklik şu anda sözkonusu değil. S...
EMOJİLE

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ”Angajman kurallarının değiştiğini Sayın Başbakan uçağımız düştüğünde açıkladı. O angajman kuralları geçerlidir. Yeni bir değişiklik şu anda sözkonusu değil. Sınırlarımızı ihlal eden Suriye uçaklarına veya helikopterlerine gereken cevap verilecektir” dedi.

Bakan Yılmaz, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı için AK Parti Genel Merkezi’ne gelişinde gazetecilerin angajman kurallarıyla ilgili tartışmalara ilişkin sorularını cevapladı. Bakan Yılmaz, ”Suriye’ye karşı angajman kurallarında değişiklik var mı?” sorusu üzerine, ”Angajman kurallarının değiştiğini Sayın Başbakan uçağımız düştüğünde açıkladı. O angajman kuralları geçerlidir. Yeni bir değişiklik şu anda sözkonusu değil” dedi.

”ORADAKİ BİRLİKLERE DE ANINDA MÜDAHALE ETME YETKİSİ VERİLMİŞTİR”

Bakan Yılmaz, ”Vur emrinin Hava Kuvvetleri’ne geçtiği iddiası var…” hatırlatması üzerine, ”Sınırlarımızı ihlal eden Suriye uçaklarına veya helikopterlerine gereken cevap verilecektir. Sınırlarımızı ihlal edene… Dolayısıyla kendilerine nota da verilmiştir. Bilhassa orada yaşayan vatandaşlarımızın gönlü ferah olsun. Silahlı Kuvvetlerimiz 24 saat görevinin başındadır. Oradaki birliklere de anında müdahale etme yetkisi verilmiştir” diye konuştu.

Bakan Yılmaz, gazetecilerin, ”Başbakan Erdoğan’ın açıkladığı angajman kuralları dışında yeni bir değişiklik yok diyebilir miyiz?” sorusuna da ”Doğrudur” karşılığı veren Milli Savunma Bakanı Yılmaz, ”Yetki direk Hava Kuvvetleri’ne mi geçti” sorusuna ise, ”Olay yerindeki yetkili komutanlara devredilmiştir” karşılığını verdi.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme