Sunucu çileden çıktı: Aptalsın değil mi?

Dünya Hali
Amerika bir okulda 20’si çocuk 26 kişinin öldüğü katliam sonrası bireysel silahlanmanın nasıl engelleneceğini tartışıyor. Silah sahipleri derneği başkanı CNN kanalının ünlü İngiliz sunucusu Pier...
EMOJİLE

Amerika bir okulda 20’si çocuk 26 kişinin öldüğü katliam sonrası bireysel silahlanmanın nasıl engelleneceğini tartışıyor. Silah sahipleri derneği başkanı CNN kanalının ünlü İngiliz sunucusu Piers Morgan’a konuk oldu. Programda ünlü sunucu konuğuna "Aptal" dedi.

 

SUNUCUDAN SİLAH TEPKİSİ
Bir tarafta Amerikan kanalı CNN’in İngiliz sucunusu Piers Morgan, karşısında konuğu Amerikan Silah Sahipleri Derneği Başkanı Larry Pratt. Konu bir kaç gün önce Amerika’da 20’si çocuk 26 kişinin öldüğü katliam ve sonrasında patlak veren silah kontrolü tartışması.
Sunucu Morgan konuğunu sıkıştırdı. Pratt Avrupa’da silah kısıtlaması olduğu için katliamlar yaşandığını söyleyince İngiliz sunucu çok sert tepki verdi.
Larry Pratt: Silah yasağı işe yaramıyor. Bu İngiltere’de de işe yaramadı. Avrupa’nın bir çok yerinde katliamlar oldu.
Piers Morgan: Tamamen saçmalıyorsunuz.
Tartışma sürerken konuğu silahları kısıtlayan yasaların yasaklanmasını isteyince sunucu çileden çıktı.

İNANILMAZ DERECEDE APTAL BİR ADAMSINIZ DEĞİL Mİ?
Larry Pratt: Neden insanların kendilerini savunması yerine suça kurban gitmesini savunuyorsunuz? Gerçekten anlamıyorum…
Piers Morgan: İnanılmaz derecede aptal bir adamsınız değil mi?

BEYAZ SARAYA SINIRDIŞI EDELİM DİLEKÇESİ YAĞIYOR
Bu sözlerin ardından Teksas’ta bir gazeteci bir kampanya başlattı. 60 binden fazla kişinin imza attığın kampanyada İngiliz vatandaşı olan Morgan’ın sınır dışı edilmesi talebiyle Beyaz Saray’ı dilekçe yağmuruna tuttu. Morgan dilekçe sahiplerine göre silah sahibi olma hakkına itiraz ederen Amerikan Anayasasını ihlal etti.

İngiliz sunucu ise tepkisini Twitter’dan verdi. "Silahların yasaklanmasını istemek, anayasaya aykırı değildir. Buna sağduyu denir."

Morgan, sözlerinin de ifade özgürlüğü kapsamına girdiğini belirtti.

gazeteciler.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme