Dünya Hali

Sünnetçiden Korkup Çatıya Çıktılar

Babalarına, "Sünnetçi gelmesin. istemiyoruz." diyerek aşağıya inmek için isteklerini sıraladılar. Çocuklarını inşaatın çatı katında gören anne ve babayla diğer yakınları ise çok korktu. İndirmek için dakikalarca dil döktüler. İstedikleri için..

Sünnetçiden Korkup Çatıya Çıktılar

Babalarına, "Sünnetçi gelmesin. istemiyoruz." diyerek aşağıya inmek için isteklerini sıraladılar. Çocuklarını inşaatın çatı katında gören anne ve babayla diğer yakınları ise çok korktu. İndirmek için dakikalarca dil döktüler. İstedikleri için söz alan iki kaçak, çatıdan inerek düğüne kaldıkları yerden devam etti.

İbrahimce Mahallesi’nde sünnet düğünü düzenlenen Emir (6) ile Mehmet (9) Oral kardeşler, araç konvoyuyla gezdikten sonra müzik eşliğinde oynadı. Daha sonra kimse farkına varmadan, yakındaki bir inşaatın çatısına çıkarak avaz avaz bağırmaya başladılar.

Amcalarını çağıran sünnet çocukları, babaları ve yakınları tarafından ikna edilmeye çalışıldı. Sürekli, "Sünnetçi gelmesin" diyen çocuklar, bisiklet ve bilgisayar gibi hediyeler de istedi.

Büyüklerinin bunlar için söz vermesi üzerine güçlükle aşağıya indirildiler. Baba Hasan Oral, "Aslında biz onları daha önce kestirdik. Birileri onları korkutmuş, yine kesilecek diye." dedi.

Sabah
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL